Kde môže mať technológia najväčší dopad na zlepšenie vzdelávania vo svete? Ako by malo vyzerať vzdelávanie 21. storočia na Slovensku a vo svete? Vytvorme malú skupinu inovátorov/inovátoriek vo vzdelávaní, ktorej cieľom bude zistiť viac o oblastiach, ktorým sa vzájomne venujeme ako aj navrhnúť možný edu-tech startup, ktorý zlepší/ skvalitní/ zjednoduší či naškáluje inovatívne a kvalitné vzdelávanie vo svete.
Ktorá technológia do 10. rokov zmení vzdelávanie na Slovensku a vo svete? Ako bude vyzerať vzdelávanie o 10 rokov a ako k tomu môžeme prispieť? Zvýšme spolu v malej skupine kvalitné, inovatívne a inkluzívne vzdelávanie, kde technológie môže priniesť markantnú zmenu.
Na pravidelných stretnutiach, ktoré budú prebiehať jedenkrát za 3 týždne budeme spoločne a efektívne hľadať shortlist potenciálnych edu-tech riešení. Nebudeme len diskutovať ale navrhovať reálne riešenia spojením malej skupiny 5-10 ľudí z oblasti gamingu, AI, biznisu, vzdelávania v neziskovej či štátnej správe.
Účastníci/ky: Malá skupina 5-10 ľudí s afinitou inovovať vzdelávanie cez AI, gaming, iné tech nástroje
Commitment: Jedenkrát za 3 týždne na 1-2 hodiny
Plán a obsah jednotlivých stretnutí (možnosť úpravy s finálnou skupinou)
Prvé stretnutie (koniec februára) - Spoznanie sa s ďalšími účastníkmi/čkami skupiny a predstavenie backgroundu; predstavenie návrhu na segment edu-tech riešenia
Druhé stretnutie (marec) - Predstavenie nápadov na riešenie jednotlivými účastníkmi/čkami; prehľad inovácií vo vzdelávaní vo svete a finalizácia segmentu riešenia
Tretie stretnutie (apríl) - Prechádzanie návrhov case studies z vybraného segmentu (pozvanie hostí)
Štvrté stretnutie (apríl) - Prechádzanie návrhov case studies z vybraného segmentu (pozvanie hostí); špecifikácia riešení a draft shortlistu návrhov na implementáciu
Piate stretnutie (máj) - Tvorba finálneho shortlistu riešení
Šieste stretnutie (jún) - Finálny návrh riešenia a navrhnutie ďalších krokov :)
Ján Lunter je zakladateľ a CEO slovenskej firmy Innovatrics. Firma patrí medzi najlepšie príklady slovenského high-tech exportu.
Známa je referenciami v krajinách Afriky a juhovýchodnej Ázie, kde jej technológie na rozoznávanie odtlačkov prstov umožnili tamojším vládam organizovať voľby. Slováci sa s produktmi Innovatricsu môžu stretnúť napríklad v bankách pri otváraní účtu na diaľku pomocou naskenovania občianskeho preukazu či tváre z mobilu.
Okrem Innovatrics sa Ján zaoberá témami zlepšenia a inovovania sveta. Vie ako zakladať úspešné technologické firmy. Téma vzdelávania mu je však veľmi blízka a zapomi ďalších aktérov/aktérok by chcel dopomôcť k tvorbu ďalšieho startupu, ktorý zjednoduší/ skvalitní/ naškáluje vzdelávanie 21. storočia na celom svete.