>

FAQ často kladené otázky

Ako sa stanem mentorom alebo mentorkou?

1. REGISTRÁCIA osoby na GROWNi: stlač tlačidlo „Registruj sa“ vpravo hore a vyplň registráciu
2. MENTORSKÝ profil: vpravo hore nájdeš položku „Môj mentorský profil“, kde vyplníš informácie o sebe a nakoniec profil zverejníš.
Takto sa tvoj profil dostane do zoznamu mentorov a mentoriek a ľudia sa ti budú môcť hlásiť so žiadosťami o mentoring, budeš s nimi vedieť chatovať a začať či ukončiť vašu mentoringovú spoluprácu.

Koľko stoja služby mentora alebo mentorky na GROWNi?

Tieto služby sú pre aktuálne na GROWNi zadarmo. Odmenu si nenárokujú ako mentori či mentorky, tak ani platforma GROWNi.

Ako zverejním pracovnú ponuku alebo stáž na GROWNi?

Postup je opísaný vo videu alebo nižšie:
1. REGISTRÁCIA osoby na GROWNi: Osoba, ktorá bude zakladať profil vašej organizácie, sa potrebuje na GROWNi zaregistrovať (tlačidlo vpravo hore „Registruj sa„) – ak už registrovaní ste, môžete prejsť na bod 2.
2. PROFIL organizácie: po prihlásení sa do svojho účtu sa opäť vpravo hore objaví symbol „+“ (Vytvoriť) – tam vyberte prvú možnosť „Organizáciu/ iniciatívu“ a vyplňte všetky potrebné údaje. Takto vytvoríte profil svojej organizácie. Pokiaľ ho už máte, prejdite na krok 3.
Odporúčanie: Pred vytváraním si vo vyhľadávaní skontrolujte, či už náhodou na GROWNi vaša organizácia nie je. Niekedy sa stane, že už ju niekto vytvoril, no urobil maličkú zmenu v názve a náš systém to nezachytí. Pokiaľ už je, stačí ak vás niekto pridá ako člena.
3. PRACOVNÁ PONUKA: ak je vytvorená organizácia, v tej istej ikone „+“ vyberiete možnosť „Pracovnú pozíciu“. Vo formulári už potom vyberiete organizáciu, pre ktorú ju vytvárate (ak máte len jednu, v tomto kroku bude len jedna možnosť), vypíšete obsah a nastavíte viditeľnosť na „Verejné“. Hotovo, pozícia je vonku 🙂 

Ako je spoplatnené zverejnenie pracovnej ponuky alebo stáže na GROWNi?

Pokiaľ ide o pracovnú ponuku pre organizáciu v súkromnom sektore alebo start-up, služba je spoplatnená jednomesačným platom uchádzača alebo uchádzačky, ktorí úspešne prejdú výberom a skúšobnou dobou. Povinnosť uhradiť odmenu za sprostredkovanie vzniká po ukončení skúšobnej doby zamestnanca alebo zamestnankyne.

Pri stážach pre organizácie v súkromnom sektore a start-upoch je služba spoplatnená poplatkom 200 eur, za každého stážistu a každú stážistku, s ktorým/ou sa dohodnete na nástupe. Povinnosť uhradiť odmenu za sprostredkovanie vzniká sprostredkovaním kandidáta alebo kandidátky na stáž, tzn. nečaká sa na jeho nástup.

Ak ide o pracovné ponuky a stáže pre neziskové organizácie, školy, štátnu a verejnú správu, služba je zdarma.

Ak máte viac otázok k poplatkom, kontaktujte nás na pracuj@growni.sk.

Ako odstránim pracovnú ponuku alebo stáž z GROWNi?

Postup:
1. V pravom hornom menu v ikonke “panáčika” nájdete názov vašej organizácie a pod ním “Aktivity”. Po kliknutí na ne sa vám objavia všetky príležitosti, ktoré ste  uverejnili. 
2. Nájdete tú, ktorú chcete ukončiť a kliknete na tlačidlo “SPRAVOVAŤ PONUKU” vpravo dolu. 
3. Následne sa vám otvorí dashboard danej pozície, kde pod jej názvom nájdete tri tlačidlá. Kliknete na prvé s názvom “Ponuku vidia všetci” a vyberiete možnosť „Prístupné iba cez link“ alebo “Ukončené”.
Systém sa vás opýta, koho z kandidátov ste vybrali.

vyberiete možnosť „Nezverejnené“ alebo “Ukončené” a uložíte.


Ako upravím viditeľnosť projektu (zverejním, odpublikujem alebo ukončím)?

Postup je opísaný vo videu alebo tu:
1. Najskôr je potrebné sa prihlásiť.
2. V pravom hornom menu v ikonke “panáčika” nájdete názov vašej organizácie a pod ním “Aktivity”. Po kliknutí na ne sa vám objavia všetky príležitosti a projekty, ktoré ste  uverejnili. 
3. Nájdete ten, ktorý chcete ukončiť a kliknete na tlačidlo “SPRAVOVAŤ PROJEKT” vpravo dolu. 
4. Následne sa vám otvorí dashboard daného projektu, kde pod jeho názvom nájdete tlačidlá. Kliknete na prvé s názvom “Ponuku vidia všetci” a vyberiete možnosť „Prístupné iba cez link“ alebo “Ukončené”.

Ako pridám ďalších ľudí do mojej organizácie?

Pokiaľ máte na GROWNi už zaregistrovanú vašu organizáciu a chcete, aby niekto z vašich kolegov a kolegýň taktiež vedel spravovať ponuky a uchádzačov či dobrovoľníkov, viete túto osobu pridať ako člena organizácie. Na to aby ste mohli niekoho do organizácie pridať musíte byť jej členom alebo členkou.
1. V pravom hornom rohu v ikone “panáčika” kliknete na názov organizácie, kam chcete novú osobu pridať alebo si organizáciu vyhľadáte vo vyhľadávaní.
2. Po kliknutí sa vám zobrazí profil vašej organizácie a na ľavej strane pod logom a tlačidlom “Upraviť” nájdete zoznam jej členov
3. Pod zoznamom sa nachádza text “+ Pridať člena”, na ktorý kliknete
4. Zobrazí sa vám okno, kam vypíšete emailovú adresu osoby, ktorú chcete pridať a môžete pridať aj text pozvánky, ktorý do emailu príde
5. Osoba, ktorú pridávate potrebuje byť týmto emailom na GROWNi zaregistrovaná. Pokiaľ je, stačí ak pozvanie potvrdí. Pokiaľ nie, je potrebné, aby si registráciu vytvorila a následne bude pridaná do organizácie. 
Ako člen organizácie vie vami pridaná osoba upravovať profil organizácie, vidí všetky ponuky (pracovné či dobrovoľnícke) a všetkých, ktorí sa na tieto ponuky hlásia.


Ako si schovám svoj profil?

a) Ak si na GROWNi ako dobrovoľník/čka:

  • po prihlásení na growni.sk vpravo hore klik na svoju fotku/avatara
  • v rozbalenom menu klik na Môj dobrovoľnícky profil
  • na podstránke klik na prvý button (ktorý môže byť v 3. stavoch: Profil vidia všetci / Prístupné iba cez link / Profil je súkromný) a vybrať si Súkromné

b) Ak si na GROWNi ako mentor/ka:

  • po prihlásení na growni.sk vpravo hore klik na fotku/avatara
  • v rozbalenom menu klik na Môj mentorský profil
  • na podstránke klik na prvý button (ktorý môže byť v 3. stavoch: Profil vidia všetci / Prístupné iba cez link / Profil je súkromný) a vybrať si Súkromné

Toto schová oba tvoje profily pred svetom.

Ak máte otázku, napíšte nám na help@growni.sk.