>
Príležitosť Základy porozumenia polarizovaným skupinovým diskusiám

Základy porozumenia polarizovaným skupinovým diskusiám

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie

Prednáška spolu s priloženým študijným materiálom vám pomôžu pochopiť hlavné charakteristiky polarizácie, s ktorými sa stretávame v skupinových diskusiách.

polarizácia
konflikty
riešenie konfliktov
spoločenská zodpovednosť
dialóg
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Dušan Ondrušek

Popis

Migrácia, protipandemické opatrenia, vojna, LGBT otázky, sexuálna výchova na školách – to je len pár tém, ktoré spoločnosť rozdeľujú. Ľudia sú buď pre alebo proti. Alebo aj nie?

Na konkrétnych príkladoch nám tréner Dušan Ondrušek vysvetlí polarizáciu v skupinových diskusiách a ako s týmito skupinami pracovať. Bola by v takýchto situáciách vhodná deliberácia? A za akých podmienok?

Prednášku dopĺňajú priložené materiály, ktoré vám ponúkajú niekoľko hodín samovzdelávania sa v téme základov polarizácie a depolarizácie.

Publikácia Prečo si v diskusiách o Covide nerozumieme: https://www.pdcs.sk/publikacie/detail/preco-si-v-diskusiach-o-covide-nerozumieme

Kniha Polarizácia na školách: https://www.pdcs.sk/publikacie/detail/polarizacia-na-skolach

Podcast Polarizácia: Modrý, červený, alebo fialový svet?: https://open.spotify.com/episode/2DTM9E1Q6fXwLUjCznd7n3?si=c68e25ca59ff4896

Video je záznamom z prednášky v rámci každoročného vzdelávacieho programu Akadémia dialógu. Program aj tento rok ponúka viac ako 50 hodín lekcií, doplnkových aktivít a študijných materiálov zameraných na aktuálne spoločenské témy. Učí nás porozumieť hodnotovým konfliktom, ako konfliktné situácie zvládať, ako si vybudovať osobnú či organizačnú odolnosť ale napríklad aj ako pomáhať a nezblázniť sa z toho. Program je zostavený z piatich tematických modulov.

O autorovi

Dušan Ondrušek

Dušan je tréner, konzultant a zakladateľ organizácie PDCS, pôvodom psychológ. Okrem poradenskej praxe sa venoval štúdiu altruizmu a ako externý lektor prednáša na viacerých slovenských i zahraničných univerzitách. Trénersky a konzultačne sa venuje zmierňovaniu konfliktov, nenásilnú komunikáciu či participatívne vzdelávanie sa a rozhodovanie a v týchto oblastiach má medzinárodné skúsenosti. Je autorom a spoluautorom 16 kníh a publikácií.


Podobné ponuky