>
Príležitosť Ako efektívne komunikovať a spolupracovať s ľuďmi s poruchou autistického spektra

Ako efektívne komunikovať a spolupracovať s ľuďmi s poruchou autistického spektra

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, študentské projekty, startupy

V súčasnom svete neustále rastie počet neurodivergentných osôb – ľudí s autizmom, ADHD, schizofréniou, poruchami učenia, depresiami a ďalšími neurovývinovými či duševnými znevýhodneniami. Správna komunikácia s nimi je preto nevyhnutná na budovanie vzájomného porozumenia, rešpektu a efektívnej spolupráce.

Neurodivergentné osoby vnímajú svet inak a často potrebujú odlišný prístup a formu komunikácie ako neurotypická populácia. Aj drobný, na prvý pohľad nepostrehnuteľný komunikačný nesúlad môže viesť k zablokovaniu, frustrácii alebo dokonca k emočnej kríze.

Na našom školení vás naučíme, ako sa týmto situáciám vyhnúť, ako porozumieť špecifickým potrebám neurodivergentných ľudí a ako s nimi komunikovať tak, aby ste si získali ich dôveru a vytvorili základ pre efektívnu spoluprácu.

https://www.instagram.com/p/DFI5C_KOFY4/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Vzdelávanie
Inovácie
≠inklúzia
autizmus
efektívna spolupráca
efektívna komunikácia
šírenie osvety
simulátor autizmu
interaktívná prednáška
virtuálna realita
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Adrián Antoš, a Mária Helexová

Popis

Čo sa na seminári naučíte?

Hlbšie pochopenie poruchy autistického spektra – charakteristiky, odlišnosti v vnímaní sveta a prečo je individualizovaný prístup kľúčový.

Základy efektívnej komunikácie s neurodivergentnými osobami – ako prispôsobiť verbálnu aj neverbálnu komunikáciu a vytvoriť bezpečné prostredie pre dialóg.

Praktické techniky na predchádzanie frustrácii a komunikačným blokom – osvedčené stratégie na podporu plynulej a konštruktívnej interakcie.

Zmyslové preťaženie a jeho dôsledky – ako rozpoznať a minimalizovať vplyv senzorických podnetov na správanie a reakcie neurodivergentných osôb.

Inovatívne komunikačné pomôcky – nástroje a metódy, ktoré uľahčujú vzájomné porozumenie medzi neurodivergentnými osobami a neurotypickou populáciou.

Po prednáške ma každý zúčastnený jedinečnú možnosť si nasadiť VR a zažiť "Simulátor autizmu" !

Vďaka nášmu špeciálnemu simulátoru zažijete zmyslové preťaženie v kaviarni, škole, kancelárií alebo hromadnej doprave. Táto skúsenosť vám umožní lepšie pochopiť, prečo sa neurodivergentné osoby správajú inak, a prečo je ich svet niekedy náročný na pochopenie.

O autorovi

Adrián Antoš, a Mária Helexová

Bc. Adrián Antoš, Tajomník OZ SPOSA BB, Lektor, Osobný asistent, Komunikačný manažér

Adrián je absolventom University College Cork v Írsku, kde sa špecializoval na štúdium poruchy autistického spektra a neurodiverzity. Má viac ako 10 rokov skúseností v oblasti sociálnych služieb na Slovensku aj v Írsku. Pôsobil na rôznych pozíciách – od osobného asistenta pre osoby so zdravotným znevýhodneným až po krajského manažéra odľahčovacích služieb. Vďaka jeho odborným znalostiam a dlhoročnej praxi poskytuje kvalitné vzdelávanie v oblasti práce s neurodivergentnými osobami a inkluzívnej komunikácie.

Mária Helexová, Predsedníčka OZ SPOSA BB, poradkyňa a koučka v oblasti autizmu

Mária je matkou 20-ročného syna s viacnásobným znevýhodneným a od roku 2013 vedie úspešné spoločnosť na pomoc osobám s autizmom. Už viac ako 10 rokov pôsobí ako poradkyňa a koučka, kde s láskou a nadšením podporuje jednotlivcov aj celé rodiny. Jej dlhoročná práca v oblasti inklúzie a sociálnych služieb prináša cenné skúsenosti a odborné vedenie pre všetkých, ktorí hľadajú pomoc, porozumenie a efektívne riešenia pri práci s osobami so znevýhodneným.