GROWps: Tvorba masového softvéra s Matejom, developerom vo Facebook a Linkedin

GROWps: Tvorba masového softvéra s Matejom, developerom vo Facebook a Linkedin

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli

Si developer/ developerka a chceš si vzájomne sharovať knowledge s inými developermi po celom svete? Prihlás sa do GROWps - pracovnej skupiny developerov.

growps
developer
softvérové inžinierstvo

Popis

Pridaj sa do našej pracovnej skupiny a zisti akým výzvam čelia developeri a dátoví analytici z iných organizácií, prepoj sa so zaujímavými ľuďmi v tvojej expertíze a nauč sa viac o:

  • Tvorbe škáľovatelného softvéru

  • Distribuovaných systémoch

  • Architektúre komplikovaných systémov (skúsenosti s microservices, mono-repo atď.)

  • Best-practices z praxe

  • Ako sa vzdelávať a zlepšovať + nejaké dobré zdroje na učenie

  • Diskusia o kariére a možnostiach


Kontinuita: Stretávame sa online 1-krát za mesiac po 2 hodiny. Pracovná skupina funguje už štvrtý mesiac a jej členovia plánujú aj v budúcnosti pokračovať. Ty sa k skvelo zabehnutej skupine môžeš pridať, keď prejdeš menším výberovým procesom a po prvom stretnutí dostaneš možnosť sa rozhodnúť, či ideš aj ty do toho na dlhšie obdobie.

Knowledge sharing: Skupina funguje na princípe knowledge sharingu. To znamená, že je malá, je v nej veľa priestoru na networking aj výmenu informácii a všetci v skupine vrátane ambasádora sú profesíjne na jednej vlne. Účastníci sú vyberaný tak, aby boli dostatočne rozdielni, vďaka čomu sa môžu navzájom od seba učiť a maximalizovať rozvojový charakter skupiny.

GROWps - GROWNi pracovné skupiny fungujú zadarmo a s cieľom prepojiť uzavretú skupinu špecialistov okolo konkrétnej témy - pravidelne a na dlhšie obdobie tak, aby mohlo dôjsť k skutočnému spoznaniu sa, výmene skúsenosti a znalostí, riešeniu reálnych problémov a napredovaniu. Skupina je vedená skúseným ambasádorom, ale vyžaduje sa vždy interaktivita, trochu prípravy, iniciatíva a ochota zdieľať.

Ambasádori: Každá skupina je vedená odborníkom z danej oblasti, ktorý pôsobí ako facilitátor. Prináša svoje jedinečné skúsenosti a udáva rámec problematike. Zároveň zodpovedá za chod skupiny a zapájanie sa členov. Sú to najmä zaujímaví odborníci zo zahraničia, ktorí vedia priniesť pohľad zvonku.

Princípy GROWps:

Zapájame sa všetci: Vedľajším efektom pracovných skupín je aj komunita. Naučíš sa teda novým veciam a k tomu spoznáš nových inšpiratívnych ľudí, od ktorých sa môžeš učiť, a ktorí sa môžu učiť od teba.

Kamery sú podľa možnosti zapnuté: Prosíme účastníkov, aby mali zapnuté kamery, teda sa u nás nebudeš rozprávať so šedými štvorčekami (aj keď samozrejme nie každý má technické vymoženosti, ktoré by dovolovali zapnutie kamery, čo plne rešpektujeme).

Plne sa sústredíme: Snažíme sa, aby účastníci mohli venovať maximum svojej pozornosti stretnutiu. Preto aj dopredu plánujeme a komunikujeme stretnutia.

Tvoríme komunitu: Nie je to len o budovaní vedomostí, ale aj o tebe, o jednotlivcovi v skupine ľudí, ktorá sa snaží napredovať vpred. V skupine môžeš slobodne prichádzať s nápadmi, navrhovať témy a komunikovať s ľuďmi. 

Aktívne sa počúvame: Okrem toho, že získaš nové vedomosti, nápady, rady a zaujímavý network ľudí ako si ty, zlepšíš sa aj v počúvaní druhých. V tomto skille je málo expertov a preto aj táto skupina ti pomôže zlepšiť sa.

O ambasádorovi/ke

GROWNi: Matej Briškár

Matej pochádza z Košíc. Navštevoval matematickú triedu na gymnáziu Poštová. Následne študoval na Masarykovej univerzite v Brne. Popri škole stážoval pre firmu Red-Hat, kde po štúdiu pracoval ako softvérový inžiniér. Po škole taktiež zostal na univerzite ako externý učiteľ. Neskôr sa presunul do Írska, kde pracoval ako softvérový inžiniér pre Linkedin. Dnes žije v Kalifornii, kde pracuje pre Facebook a zameriava sa integrite sociálnych sietí.