American Councils for International Education

American Councils for International Education

Štúrova 19/3, 81102, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Nezisková organizácia
IČO: 52262171
vzdelávanie
Obsah vo vzdelávaní
aktuálne 0 (celkom 0)
Dobrovoľnícke projekty
aktuálne 0 (celkom 0)
Pracovné ponuky
aktuálne 0 (celkom 0)

O organizácii

Medzinárodná nezisková organizácia American Councils for International Education so sídlom vo Washingtone, DC, v súčasnosti pôsobí v 90 štátoch sveta. Od jej založenia v roku 1974 sme vybudovali komunitu viac ako 94 000 absolventov, medzi ktorými sa nájde mnoho národných leadrov, ministrov, poslancov, členov parlamentu, veľvyslancov a výkonných riaditeľov. Cieľom organizácie je zvýšiť vzájomné porozumenie medzi jednotlivými krajinami.

American Councils spolupracuje s mnohými úspešnými svetovými inštitúciami v oblasti kultúrnej výmeny, výučby jazykov a profesionálneho rozvoja. Aktivity organizácie sú určené predovšetkým študentom stredných a vysokých škôl, doktorantom, pedagógom a profesionálom z iných odborov.

Organizácia American Councils otvorila svoju slovenskú pobočku na jeseň 2018, v čase, keď Spojené štáty americké a Slovenská republika oslavovali svoje sté výročie vzájomných diplomatických vzťahov. Slovenská pobočka sa venuje predovšetkým štipendijnému programu Future Leaders Exchange (FLEX), ktorý umožňuje študentom a študentkám stredných škôl stráviť školský rok v USA a bývať v americkej hostiteľskej rodine zadarmo. Pobyt je plne hradený americkým Ministerstvom zahraničných vecí.

V roku 2020 sa naše portfólio rozrástlo o program Camp Courage, ktorého cieľom je poskytnúť mladým ľuďom informácie o tom, akú dôležitú úlohu zohráva občianska angažovanosť v spoločnosti.