>
Príležitosť Svetové trendy v spoločnosti

Svetové trendy v spoločnosti

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy

Autor bestselleru Rýchlokurz geniality a viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Ódor bude rozprávať o svetových megatrendoch, ktoré ovplyvňujú životy, o dezinformáciách a hoaxoch či o tom, prečo sa (ne)báť algoritmov.

vzdelávanie
inovácie
dezinformácie
solution oriented
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
7. 12. 2022 o 18:00 (CET)
Autor
Ľudovít Ódor

Popis

Zaujíma ťa kam smeruje tento svet? Chceš vedieť, aké trendy ovplyvňujú tvoj život a budúcnosť? Rád by si sa dozvedel/a viac o algoritmoch, robotoch či dezinformáciách? Tak sa pripoj 7. decembra 2022 o 18:00 hod. na bezplatnú online diskusiu s Ľudovítom Ódorom od GROWNi, kde sa toto všetko môžeš dozvedieť. Diskusiu bude moderovať riaditeľ organizácie LEAF, Branislav Kleskeň. Tešíme sa na teba!

Diskusia sa uskutoční online na linku, ktorý Ti zašleme po registrácii.

Kto je Ľudovít Ódor:

Sám seba označuje za pragmatika, ktorého zaujíma hospodárska politika založená na moderných metódach a dátach a verí v to, že úspešná spoločnosť potrebuje vzdelaných ľudí, rozumné pravidlá a kvalitné inštitúcie.

Jeho ambíciou je prepájať svet akademických poznatkov a reálnej hospodárskej politiky. K tomu sú potrební ľudia a inštitúcie. Ak ste už počuli o Inštitúte finančnej politiky (IFP), Rade pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) alebo Útvare hodnoty za peniaze (ÚHP), tak tie sú z časti jeho „deti“.

 

Bol spoluautor a odborný poradca pri viacerých významných reformách ako zavedenie rovnej dane, reforma riadenia verejných financií, stratégia zavedenia eura, zákon o dlhovej brzde, reforma prvého a druhého piliera dôchodkového systému, projekt hodnota za peniaze.

Ekonómia a jej princípy nie sú vždy zrozumiteľné pre všetkých, obzvlášť v krajinách so socialistickou minulosťou. Ľudo Ódor považuje za dôležité, aby širšie vrstvy občanov a najmä mladá generácia lepšie chápali svet ekonómie a financií.

O autorovi

Ľudovít Ódor

Ľudovít Ódor je ekonómom, ktorý sa aktívne podieľal na viacerých významných hospodársko-politických rozhodnutiach na Slovensku v menovej i fiškálnej oblasti. Je spoluautorom viacerých reformných koncepcií vrátane stratégie zavedenia eura, zmien v daňovom a dôchodkovom systéme, ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti a projektu Hodnota za peniaze. A zároveň je autorom viacerých kníh, medzi ktoré patrí aj bestseller Rýchlokurz geniality.


Podobné ponuky