>
Príležitosť Ročný program Sokratovho inštitútu

Ročný program Sokratovho inštitútu

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli

Otvárame prihlasovanie do nášho Ročného programu pre študentov a absolventov vysokých škôl do 30 rokov. Ak sa chceš naučiť ako rozbehnúť vlastný verejnoprospešný projekt a láka ťa nová partia šikovných a inšpiratívnych ľudí, prihlás sa. Ak ťa prijmeme, čaká ťa šesť workshopov vo Vzdelávacom centre Zaježová a jeden v Tatrách, k tomu štyri online školenia, obhajoba projektu a veľké stretnutie s absolventmi. Deadline na prihlásenie: 28. 2.

praktické vzdelávanie
projektový manažment
sociálne líderstvo
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Tomáš Pešek, Sylvia Ondrisová, Marie Stracenská, Eva Kováčechová, Alexandra Poláková Suchalová, Erik Baláž, Jana Ďaďová

Popis

Hľadáme 20 odvážnych mladých ľudí s chuťou učiť sa a čeliť spoločenským problémom. Prijímame záujemcov z rôznych zamestnaní, študijných odborov, regiónov aj kultúr, vrátane ľudí zo zahraničia, ktorí pôsobia na Slovensku. Takáto rôznorodá skupina umožňuje priniesť inovatívne a kreatívne riešenia. 

Sokratov inštitút nie je žiadny elitný klub pre ľudí s IQ 180. Oveľa dôležitejšie pre nás je, aby si mal/a chuť na sebe pracovať a prijať zodpovednosť za projekt, ktorý pomôže tvojmu okoliu. Ak to spĺňaš, radi ťa medzi nami privítame.

Počas siedmich workshopov študenti zažijú interaktívnu výučbu, ktorá je zameraná na praktické zručnosti a priamu skúsenosť. Ich postoje a rozhľad sa formujú počas živých diskusii a stretnutí s hosťami a lektormi. Jednotlivé workshopy vedú slovenskí a zahraniční lektori a konajú sa vo vzdelávacom centre Zaježová a v tatranskej divočine.

Študenti musia aj samostatne pracovať na vlastnom projekte vo svojej komunite v jednej zo štyroch spoločenských tém: klíma, lokálny rozvoj, dialóg alebo zdravie. Pomáhajú im mentori a sieť absolventov.

Podrobnosti nájdeš tu:

https://sokratovinstitut.sk/rocnyprogram/

O autorovi

Tomáš Pešek, Sylvia Ondrisová, Marie Stracenská, Eva Kováčechová, Alexandra Poláková Suchalová, Erik Baláž, Jana Ďaďová

Podobné ponuky