>
Príležitosť GROWNi Tech Talks: Sociálna dilema sociálnych sietí

GROWNi Tech Talks: Sociálna dilema sociálnych sietí

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Sociálne siete. Fenomén, ktorý na jednej strane uľahčuje život, umožňuje nám byť neustále v obraze a prepája nás navzájom bez ohľadu na čas a priestor. Na druhej strane je však zdrojom polarizácie spoločnosti, šírenia dezinformácií a terčom zneužívania pre vlastné účely.

dezinformácie
kognitívna bezpečnosť
social media
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
GROWNi: Tomáš Kriššák; Peter Jančárik; Victor Breiner

Popis

Sú teda skôr kamošom alebo nepriateľom? O tom, ako sa na túto novodobú dilemu pozrieť, a čo je dôležitejšie, ako jej čeliť, budeme diskutovať s Tomášom Kriššákom, Petrom Jančárikom a Victorom Breinerom.

Spoločne sa pozrieme na to:

  • Aká (hrozná) je budúcnosť sociálnych sietí a ako ju riešiť

  • Ako pandémia ovplyvnila živú scénu konšpirácií a hoaxov

  • Čo je to kognitívna bezpečnosť

  • A či je kritické myslenie a jeho rozvoj skutočným kľúčom k riešeniu problému

O autorovi

GROWNi: Tomáš Kriššák; Peter Jančárik; Victor Breiner

Tomáš Kriššák

Expert na informačnú bezpečnosť. Tvorca vzdelávacích projektov zameraných na kritické myslenie a mediálnu gramotnosť. Vedie komunitu Sebavedomé Slovensko a hromadu iných projektov zameraných na oblasť informačnej bezpečnosti.

Peter Jančárik

Peter je skúsený komunikačný špecialista, ktorý pracuje v najväčšej slovenskej PR agentúre Seesame. V rámci Social Impact tímu sa venuje kampaniam so širším spoločenským dopadom jednak pre firmy, ako aj pre neziskovky. Dlhodobo sa aktívne zapája do boja s dezinformáciami. Je spoluzakladateľom projektu Konšpirátori.sk, ktorý pomáha zodpovedným firmám neumiestňovať svoju reklamu na dezinformačné weby. Je spoluautorom Checkbota, prvého facebookového chatbota, ktorý pomáha odhaľovať falošné správy. Vedie workshopy kritického myslenia a trénuje zručnosti v oblasti mediálnej gramotnosti. Vyštudoval politológiu na Central European University v Budapešti a európske štúdiá na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK v Bratislave.

Victor Breiner

Victor Breiner vyštudoval germanistiku a pracoval ako prekladateľ a tlmočník až do chvíle, kým sa nezačal naplno venovať žurnalistike. Ako zahraničný spravodajca z vojnových oblastí pracoval v Sýrii, Líbyi, Mali, Tunise, Jordánsku, Libanone a na Ukrajine. Publikoval v zahraničných a domácich médiách a za svoju prácu dostal ocenenia Czech a Slovak Press Photo. Rodina a dobrodružná profesia nejdú dokopy, nepriestrelnú vestu preto zavesil na klinec. Vyštudoval medzinárodnú bezpečnosť na univerzite v Leicestri, kde skúmal teoretické rámce propagandy v digitálnom, globalizovanom svete. Zaujíma sa o nevojenské spôsoby dosiahnutia strategických cieľov, dezinformácie a politiky sociálnych sietí. V apríli 2019 založil Infosecurity.sk, ktorý dnes vedie.


Podobné ponuky