>
Príležitosť Eko-transformácia pracovného trhu

Eko-transformácia pracovného trhu

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy

Ekológia a podnikanie - pôvodne dva samostatne stojace pojmy, dnes sa však kladie čoraz väčší dôraz na to, aby fungovali ruka v ruke. 🤝 V nevyhnutnej symbióze.

digitálna transformácia
zdieľaná ekonomika
udržateľnosť
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
GROWNi: Rado Mizera

Popis

💁‍♂️ Prečo to tak je a ako to dosiahnuť nám počas ďalšieho live webinára prezradí Rado Mizera, ktorý sa tejto problematike venuje už 15 rokov.  Momentálne pôsobí ako Innovation Lead v slovensko-fínskej spoločnosti Solved - The Cleantech Company a aktívne sa zaujíma o témy ako čisté riešenia, inteligentné mestá, digitálna transformácia a predovšetkým ekologický dizajn.

Počas svojej hodinky porozpráva o tom:
👉 aký je súčasný stav životného prostredia
👉 čo je to ekodizajn a ako ho využiť na riešenie komplexných lokálnych či globálnych výziev
👉 ktoré zmeny možno vidieť na charaktere práce
👉 či ako nám môžu digitálne platformy pomôcť pri generovaní pracovných príležitostí

O autorovi

GROWNi: Rado Mizera

Rado sa posledných 15 rokov intenzívne venuje oblasti ekológie v ekonomike a podnikaní. Počas štúdia vo Viedni absolvoval predmety v oblasti environmentálnej a ekologickej ekonómie, klimatických zmien, inovácií a regionálneho rozvoja, ktoré môžu viesť k rozvoju čistých a smart riešení. Je alumni členom globálnej študentskej organizácie na podporu udržateľnosti Oikos, angažoval sa na stretnutiach o udržateľnosti ako YES (Youth Encounter on Sustainability) vo Švajčiarksu, BMW nadácie, alebo aj na Globálnom podnikateľskom sumite GES+ 2016, ktorý bol usporiadaný pod záštitou prezidenta USA, Baracka Obamu. Viac ako 8 rokov pracoval ako globálny analytik pre oblasť čistých riešení fínskej organizácie Finpro (teraz Business Finland). Okrem aktívneho poradenstva pre fínske malé a stredné podniky, startupy a firmy s globálnym potenciálom, bol aj aktívnym členom fínskeho národného programu Cleantech Finland už od jeho začiatku v roku 2008. Momentálne pôsobí piaty rok ako Innovation Lead v slovensko-fínskej spoločnosti Solved, ktorú spoluzaložil v roku 2013. Aktívne sa zaujíma o témy ako čisté riešenia, udržateľné energetické systémy, inteligentné - rozumné - mestá, udržateľná mobilita, digitálna transformácia, budúcnosť práce formou virtuálnej spolupráce a predovšetkým ekologický dizajn. Fínsko považuje za svoj druhý domov.resp na Solved. :) 


Podobné ponuky