>
Príležitosť Beautiful Inside and Out - Battery Chemistry

Beautiful Inside and Out - Battery Chemistry

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Host: Jakub Reiter & Maroš Halama

  • zloženie batérií

  • typy batérií a ich použitie

  • litium-iónové batérie

  • bezpečnosť batérií

e-mobility
battery
sustainable future
r&d
electric vehicle
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Jakub Reiter & Maroš Halama

Popis

Diel Beatiful Inside and Out je dedikovaný predovšetkým chémii a bezpečnosti batérií. Tretím dielom vásás prevedie Jakub, ktorý hlbšie vysvetlí zloženie baterií a prezradí ako vyzerajú po chemickej stránke. Priblíží taktiež typy baterií a ich použitie a zameria sa na lithium-iónové batérie. Maroš potom poskytne odpovede ohľadom bezpečnosti batierií z pohľadu korozného experta.

Pre viac informacií navštívte našu stránku www.thebatteryacademy.com, follownite nás na Insta @batteryacademy alebo sa prihláste na odber našich videí na https://www.youtube.com/channel/UCcJKRYhLocVOQMlMEoSXE1Q

O autorovi

Jakub Reiter & Maroš Halama

Jakub má 23 rokov skúseností v chémii, elektrochémii a od roku 2002 sa hlboko zaujíma a podieľa sa na vývoji materiálov pre pokročilé Li-Ion batérie. Jakub sa venoval výskumu na rôznych pracoviskách (Praha, Münster, München) a v rôznych inštitúciach (ústav výskumu a vývoja, Univerzita v Münsteri, BMW), ale vždy s rovnakým zameraním: nájsť nové materiály a ich kombinácie na zvýšenie bezpečnosti batérie, ich životnosť a funkcie. Jeho osobným želaním bolo vždy vyrobiť si vlastnú batériu, ktorá bude na trhu k dispozícii pre rôzne aplikácie. Jakub je autorom alebo spoluautorom 37 vedeckých prác v recenzovaných medzinárodných časopisoch a 5 patentov a jeho skusenosti z neho robia skúseného technologického špecialistu s preukázanou históriou práce v automobilovom priemysle.

Maroš je prodekanom pre výskum, inovácie a medzinárodné vzťahy na Fakulte materiálov, metalurgie a recyklácie na Technickej univerzite v Košiciach (TUKE). V rokoch 2005 až 2007 pracoval aj na Technische Univesität Wien, inštitúte TVFA a neskôr aj CTA. Bol hostujúcim lektorom na niekoľkých prémiových európskych a ázijských univerzitách. Jeho portfólio pokrýva výskumné a vývojové projekty v oblasti korózie, poťahovacieho priemyslu (eustream as, SPP-distribution, ENEL, SES Tlmače, Bukóza holding as, Matador automotive, Kerex as , US Steel, VÚZ PI atď.), priemyselných dopytov a analýz porúch v odvetviach od energetiky, ropy a zemného plynu. V roku 2017 bol ocenený prestížnou medzinárodnou asociáciou, prezidentom IAAM prof. Hisatoshi Kobayashi pre vedeckú medailu pokročilých materiálov 2016. V roku 2018 získal certifikát IAESTE Luxemburg za dlhodobú spoluprácu pri vedení zahraničných študentov z USA, Číny, Nemecka, Belgicka, Rakúska, Španielska, Macedónska, Bosny a Hercegoviny v laboratóriách TUKE a SAV. V InoBatu pôsobí ako poradca pre výskum, vývoj a testovanie pokročilých materiálov. Jeho zameranie sa koncentruje na "enigma" problém v batériách - degradácia elektród, mechanizmus a forézna analýza.


Podobné ponuky