­čĺí GROWNi HACKATHON - Vytvor n├ívrh premakanej┼íej konkurencie met├│dou Design Thinking od Google

­čĺí GROWNi HACKATHON - Vytvor n├ívrh premakanej┼íej konkurencie met├│dou Design Thinking od Google

┼átudenti strednej ┼íkoly, ┼ítudenti vysokej ┼íkoly, mlad├ş profesion├íli, profesion├íli

Mil├Ż ─Źlen, akt├şvec, priate─ż GROWNi! Platforma u┼ż viac ako rok prin├í┼ía zauj├şmav├ę pr├şle┼żitosti ─żu─Ćom z cel├ęho Slovenska a prep├íja na jednom mieste nadupan├ę projekty, neziskovky, firmy ─Źi verejn├Ż sektor. Ka┼żd├Ż de┼ł sa sna┼ż├şme vytv├íra┼ą pre teba e┼íte lep┼íie a akt├şvnej┼íie MIESTO, ktor├ę pom├íha regi├│nom a Slovensku r├ís┼ą. ­č窭čç░ POM├ö┼Ż N├üM TERAZ TY ZLEP┼áI┼Ą GROWNi POD─ŻA TVOJICH PREDST├üV! ­čÜÇ

growni
hackathon
grow with google

Popis

Bav├ş ┼ąa vym├Ż┼í─ża┼ą nov├ę n├ípady, r├íd rie┼íi┼í probl├ęmy a v├Żzvy, chce┼í pom├┤c┼ą dobrej veci, ktor├í tvor├ş akt├şvnej┼íiu a charakternej┼íiu krajinu? PRIHL├üS SA na dvojdenn├Ż GROWNi HACKATHON a sta┼ł sa na┼í├şm hero, v─Ćaka ktor├ęmu vytvor├şme e┼íte akt├şvnej┼íie a prospe┼ínej┼íie miesto pre ─żud├ş, projekty a organiz├ície. ­čŽŞ­čĆ╗ÔÇŹÔÖé´ŞĆ Hackathon je tvoren├Ż v spolupr├íci s Grow with Google, v─Ćaka ktor├ęmu rozvinie┼í svoj Design Thinking.

Term├şn: 15. - 16. 5. 2021

Forma: ONLINE

Program:

15. 5. - prv├Ż de┼ł

9:00 - 10:00 Otvorenie hackathonu, predstavenie v├Żzvy, predstavenie ├║─Źastn├şkov, rozdelenie do t├şmov

10:00 - 15:00 Workshop Design Thinking od Grow with Google s Adamom Brockom, prestávka na obed

15:00 - 16:00 Q&A s GROWNi t├şmom na zistenie potrebn├Żch odpoved├ş k rie┼íeniu v├Żzvy

Od 16:00 Pr├íca v t├şme na rie┼íen├ş v├Żzvy

16. 5. - druh├Ż de┼ł

9:00 - 9:30 Otvorenie druh├ęho d┼ła hackathonu

9:30 - 10:30 T├şmov├ę konzul├ície s GROWNi t├şmom pod─ża potreby t├şmov

10:30 - 15:00 Pr├íca v t├şme na rie┼íen├ş v├Żzvy, tvorba z├ívere─Źnej prezent├ície

15:00 - 17:00 Fin├ílne prezent├ície n├ípadov rie┼íen├ş (10 min├║t prezent├ícia & 10 min├║t Q&A)

17:00 ­čĆć Vyhl├ísenie v├Żsledkov a neform├ílna z├íbava

Zadanie v├Żzvy GROWNi hackathonu

Ak si kreat├şvec a r├íd brainstormuje┼í nad nov├Żmi ideami, vytvorili sme pre teba v├Żzvu, ako ┼íit├║ na mieru. Rovnako v┼íak ak si problem solver a r├íd rie┼íi┼í konkr├ętny probl├ęm, si na spr├ívnom mieste!

GROWNi dnes prep├íja viac ako 270 organiz├íci├ş, 160 online mentorov, 120 kurzov a eventov od r├┤znych organiz├íci├ş, 90 dobrovo─żn├şckych pr├şle┼żitost├ş a 140 zauj├şmav├Żch jobov a st├í┼ż├ş. Sme v┼íak len na za─Źiatku a aby sme mohli pom├íha┼ą tis├şckam Slov├íkov doma ─Źi v zahrani─Ź├ş, potrebujeme prep├íja┼ą e┼íte viac organiz├íci├ş, pr├şle┼żitost├ş a aj samotn├Żch ─żud├ş. GROWNi sme vytvorili z potreby, prepoji┼ą v┼íetko zauj├şmav├ę a akt├şvne pod jednu strechu. Na Slovensku je mnoho skvel├Żch iniciat├şv, komun├şt, organiz├íci├ş, pr├şle┼żitost├ş..., ktor├ę v┼íak nie s├║ na jednom mieste, kde by si ─Źlovek mohol vybra┼ą t├║ svoju. Z├írove┼ł, kde by mohol pr├şle┼żitosti z├şska┼ą, ale aj s├ím vytv├íra┼ą. Vytvorili sme preto "market place", ktor├Ż tvor├ş akt├şvne Slovensko a ukazuje skvel├ę pr├şklady toho, ─Źo sa u n├ís deje v ka┼żdom k├║te, obci ─Źi regi├│ne.

GROWNi v┼íak nie je dokonal├ę a preto ┼ąa chceme poprosi┼ą, aby ste v t├şme vytvorili pre v├ís dokonal├║ verziu GROWNi. Zamysli sa nad t├Żm, ─Źo tebe dnes na platforme ch├Żba, ako by platforma mohla by┼ą e┼íte akt├şvnej┼íia ─Źi ako by mohla prep├íja┼ą e┼íte viac ─żud├ş, projekty a organiz├ície. M├┤┼żete sa v t├şme zamyslie┼ą nad zadan├şm komplexne a inovat├şvne vytvori┼ą n├ívrhy na zmenu bez oh─żadu na┼íich konkr├ętnych challenges, ktor├ę by sme chceli v GROWNi vyrie┼íi┼ą. Ak ┼ąa v┼íak viac l├íka vypracova┼ą rie┼íenie konkr├ętnej ─Źasti, nev├íhaj si prejs┼ą konkr├ętne v├Żzvy, ktor├ę chceme zdola┼ą.


Komplexn├ę zadanie: Vytvor dokonal├║ verziu GROWNi - Nev├íhaj upusti┼ą uzdu fant├ízie a zamysli sa nad t├Żm, ─Źo by malo ma┼ą e┼íte lep┼íie GROWNi - ak├ę mo┼żnosti, fukcionality,...aby nap─║┼łalo svoju v├şziu platformy, ktor├í aktivizuje ─żud├ş a rozv├şja Slovensku cez konkr├ętne pr├şle┼żitosti na jednom mieste

Konkr├ętne v├Żzvy:

  • Cie─żov├í skupina - Ako pritiahn├║┼ą na GROWNi viac relevantn├Żch ─żud├ş a ako dlhodobo pri┼ąahova┼ą len t├Żch spr├ívnych ─żud├ş s charakterom a chu┼ąou pos├║va┼ą seba a Slovensko

  • Komunita - Nadizajnuj online komunitn├Ż priestor pre akt├şvnych Slov├íkov doma a v zahrani─Ź├ş, ktor├ęho by si chcel by┼ą s├║─Źas┼ąou aj ty a priniesol by ti adekv├ítnu hodnotu

  • Sp├íjanie "MENTORING" a "DOBROVO─ŻN├ŹCTVO" - Tieto dva moduly sa vo ve─ża veciach sch├ídzaj├║ a rozch├ídzaj├║. Dlh┼íie sa sna┼ż├şme rozl├║sknu┼ą probl├ęm a n├íjs┼ą rie┼íenie, ktor├ę pom├┤┼że zlep┼íi┼ą UX celej platformy a u┼ż├şvate─żom/ organiz├íci├ím pom├┤┼że n├íjs┼ą v┼żdy jednoducho to, ─Źo pr├íve potrebuj├║. Moment├ílne je mentoring a dobrovo─żn├şctvo samostatne. Mentoring mno┼żstvo ─żud├ş nepozn├í, av┼íak t├ş, ktor├ş ho poznaj├║ by ho mo┼żno pod dobrovo─żn├şctvom neh─żadali, hoci je to podmno┼żina dobrovo─żn├şctva. Oba moduly s├║ zadarmo a prep├íjaj├║ ─żud├ş, ktor├ş chc├║ sk├║senosti odovzd├íva┼ą s t├Żmi, ktor├ş ich chc├║ nabera┼ą.

  • Inovat├şvna a rozumn├í sp├Ątn├í v├Ązba - Ako nastavi┼ą proces sp├Ątnej v├Ązby, ktor├Ż bude pokrokov├Ż, inovat├şvny a logick├Ż pre GROWNi, organiz├ície a samotn├Żch u┼ż├şvate─żov? Nebude to proces, ktor├Ż ─Źloveka vyru┼íuje a otravuje, ale ho naopak pos├║va, motivuje a vylep┼íuje samotn├║ platformu?

  • Nov├Ż modul "Spoznaj sa" - Cie─żom GROWNi je okrem prep├íjania pr├şle┼żitost├ş na jednom mieste pom├íha┼ą ─żu─Ćom sa spozna┼ą - zisti┼ą ─Źo potrebuj├║, ─Źo ich bav├ş, ─Źo h─żadaj├║ a prepoji┼ą ich s mentormi, pr├şle┼żitos┼ąami, ktor├ę im pom├┤┼żu "grown├║┼ą" = vyr├ís┼ą e┼íte viac a pracova┼ą na zmyslupln├Żch veciach. Uva┼żujeme nad tvorbou "journey". Ako ju v┼íak vytvori┼ą aby bola efekt├şvna a hlavne rozv├şjala ─żud├ş online? Pom├┤┼że gamefik├ícia ─Źi umel├í inteligencia?

  • Monetiz├ícia GROWNi - GROWNi je neziskov├í platforma. Aby sme mohli tvori┼ą akt├şvnej┼íie Slovensko na jednom mieste, potrebujeme zafinancova┼ą aspo┼ł 50% z na┼íich n├íkladov. Ke─Ć┼że GROWNi je priekopn├şkom v inov├íci├ích, m├í┼í n├ípad ako inovat├şvne rozm├Ż┼íla┼ą nad monetiz├íciou GROWNi? V─Ćaka udr┼żate─żnosti GROWNi, budeme m├┤c┼ą ─Ćalej rozv├şja┼ą platformu a zabezpe─Ź├şme jej dlhodob├ę fungovanie.

TE┼á├ŹME SA, ┼że si pri┼íiel a┼ż na koniec a budeme nesmierne radi, ke─Ć n├ím pom├┤┼że┼í a bude┼í na┼í├şm hero! Sta─Ź├ş, ke─Ć sa prihl├ísi┼í cez button "CHCEM SA PRIHL├üSI┼Ą". ─Äakujeme ti u┼ż dnes, ┼że n├ím chce┼í venova┼ą svoj ─Źas, energiu, v├şkend a tvoje sk├║sensoti a n├ípady. M├í┼í u n├ís ve─żk├Ż obdiv a ─ÄAKUJEME TI, ┼że ti z├íle┼ż├ş na akt├şvnej┼íom Slovensku. Bez ─żud├ş ako si ty, to zvl├ídneme len ┼ąa┼żko! :)

Tvoje GROWNi

O ambasádorovi/ke

Organiz├ítor: GROWNi; Spoluorganiz├ítor: Grow with Google - Adam Brocka, tr├ęner Google

GROWNi - ONLINE rozvojov├í platforma, ktor├í prep├íja a rozv├şja ─żud├ş, projekty a organiz├ície z cel├ęho Slovenska a taktie┼ż Slov├íkov v zahrani─Ź├ş na jednom mieste. GROWNi je vy├║sten├şm 8 rokov pr├íce organiz├ície LEAF. Na tvorbe platformy sa spolupodie─ża organiz├ícia I AMbitious.

Grow with Google - Od roku 2016 pom├íha mili├│nom ─żud├ş n├íjs┼ą si pr├ícu, rozv├şja┼ą ich kari├ęru alebo na┼ítartova┼ą podnikanie. Ich cie─żom je pom├┤c┼ą s ur├Żchlen├şm o┼żivenia ekonomiky. Ich z├ív├Ązkom je do konca roka 2021 skrz Google programy a n├ístroje pom├┤c┼ą 50 000 slovensk├Żm firm├ím a jednotlivcom vyu┼ż├şva┼ą internet k rastu svojho podnikania, n├íjdeniu pr├íce a rozvoju kari├ęry. 

Adam Brocka - Spoluzakladate─ż inova─Źn├ęho ┼ít├║dia Kiuub a profesion├ílny lektor Design Thinking v Grow with Google