Príležitosť GROWps: Wellbeing

GROWps: Wellbeing

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy

Chceš pracovať na svojom wellbeingu, motiivácii a fungovaní v osobnom živote aj na pracovisku? Posúvaj samého seba s Lenkou Blaskovou, učiteľkou na University of Exeter a Ph.D. candidátkou na University of Cambridge. Na GROWNi GROWps sa budeš môcť inšpirovať od ďalších účastníkov, učiť sa jeden od druhého. Prvý call nás čaká už 24. 1. o 18:00! Tak neváhaj a klikni na "CHCEM SA PRIHLÁSIŤ"

wellbeing
mentálne zdravie
growps
Typ vzdelávania
Skupina
Ambasádor/ka
Lenka Janik Blasková

Popis

Pridaj sa do našej pracovnej skupiny a rozvíjaj samého seba po emočnej stránke vo svojom súkromnom aj pracovnom živote a nauč sa viac o témach:

  • Emócie na pracovisku a v pracovnom kolektíve

  • Angažovanosť v práci

  • Vzťahy a komunikácia

  • Motivácia a hľadanie významu

  • Úspech a výsledky


Kontinuita: Stretávame na 2 hodiny online 1-krát za mesiac po dobu 5 až 6 mesiacov. 

Deadline na prihlásenie: pondelok 17. 1. 2022

Prvé stretnutie: pondelok 24. 1. 2022 o 18:00

Túto pracovnú skupinu otvárame prvýkrát, takže aj ty môžeš byť jedným z prvých účastníkov, ktorí v rámci GROWps otvoria tému wellbeingu. Účastníci prechádzajú výberovým procesom a keď sa ti podarí do skupiny dostať, môžeš sa tešiť na stretnutia s dynamickými témami, ktoré pokryjú ako vyššie uvedené témy, tak aj témy, ktoré zaujímajú teba a ostatných účastníkov.

Viac o pracovnej skupine - GROWNi GROWps:

Knowledge sharing: Skupina funguje na princípe knowledge sharingu. To znamená, že je malá, je v nej veľa priestoru na networking aj výmenu informácii. Účastníci sú vyberaný tak, aby boli dostatočne rozdielni, vďaka čomu sa môžu navzájom od seba učiť a maximalizovať rozvojový charakter skupiny. Nezáleží na tom, či si študent, profesionál, či firma v ktorej pracuješ je malá alebo veľká. Možno máš sa len zaujímaš o budovanie komunít. Skupina je diverzná a hravo zapadneš.

GROWps - GROWNi pracovné skupiny fungujú zadarmo a s cieľom prepojiť uzavretú skupinu špecialistov a nadšencov okolo konkrétnej témy - pravidelne a na dlhšie obdobie tak, aby mohlo dôjsť k skutočnému spoznaniu sa, výmene skúsenosti a znalostí, riešeniu reálnych problémov a napredovaniu. Skupina je vedená skúseným ambasádorom, ale vyžaduje sa vždy interaktivita, trochu prípravy, iniciatíva a ochota zdieľať.

Ambasádori: Každá skupina je vedená odborníkom z danej oblasti, ktorý pôsobí ako facilitátor. Prináša svoje jedinečné skúsenosti a udáva rámec problematike. Zároveň zodpovedá za chod skupiny a zapájanie sa členov. Sú to najmä zaujímaví odborníci zo zahraničia, ktorí vedia priniesť pohľad zvonku.

Princípy GROWps:

Zapájame sa všetci: Vedľajším efektom pracovných skupín je aj komunita. Naučíš sa teda novým veciam a k tomu spoznáš nových inšpiratívnych ľudí, od ktorých sa môžeš učiť, a ktorí sa môžu učiť od teba.

Kamery sú podľa možnosti zapnuté: Prosíme účastníkov, aby mali zapnuté kamery, teda sa u nás nebudeš rozprávať so šedými štvorčekmi (aj keď samozrejme nie každý má technické vymoženosti, ktoré by dovoľovali zapnutie kamery, čo plne rešpektujeme).

Plne sa sústredíme: Snažíme sa, aby účastníci mohli venovať maximum svojej pozornosti stretnutiu. Preto aj dopredu plánujeme a komunikujeme stretnutia.

Tvoríme komunitu: Nie je to len o budovaní vedomostí, ale aj o tebe, o jednotlivcovi v skupine ľudí, ktorá sa snaží napredovať vpred. V skupine môžeš slobodne prichádzať s nápadmi, navrhovať témy a komunikovať s ľuďmi. 

Aktívne sa počúvame: Okrem toho, že získaš nové vedomosti, nápady, rady a zaujímavý network ľudí ako si ty, zlepšíš sa aj v počúvaní druhých. V tomto skille je málo expertov a preto aj táto skupina ti pomôže zlepšiť sa.

O ambasádorovi/ke

Lenka Janik Blasková

Lenka vyučuje psychológiu vzdelávania na univerzite v Exeter a práve dokončila doktorantúru na Cambridge University. Je vyštudovaná psychologička, členka Britskej Psychologickej Spoločnosti a tréning vychovnej poradkyne absolvovala na University College Cork, v Írsku.

V rámci rozvoja a vzdelávania sa venuje hlavne témam ako sú vzťahy a duševná pohoda. 

Do projektu GROWps sa zapojila, aby zistila ako to na Slovensku s wellbeingom je, a aby pomohla účastníkom cítiť sa lepšie v pracovnom, a snáď aj v osobnom živote.