How batteries are made

How batteries are made

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty
Cameron Keating
InoBat Auto j.s.a Profil organizácie
  • Výroba elektród, zostavenie batérie a formácia

  • Na čo slúží lisovanie

  • Prečo je vlhkosť pri výrobě baterií nežiaduca

  • Výroba puzdrových a cylindrických článkov

  • Úroveň nabitia batérií

e-mobility
battery
sustainable future
r&d
electric vehicle

Popis

V poradí už šiestom dieli sa dozvieme ako sa vyrábajú batérie. Zistíme, že výroba pozostáva z 3 častí: výroba elektród, zostavenie batérie a nakoniec formácia. Všetky spomenuté části si vysvetlíme. Odpovieme na otázky ohľadom lisovania, vlhkosti pri výrobe batérií a spoznáme rozdiel medzi puzdrovým a cylindrickým článkom. No a na koniec prezradíme aj úroveň nabitia batérií.

Pre viac informacií navštívte našu stránku www.thebatteryacademy.com, follownite nás na Insta @batteryacademy alebo sa prihláste na odber našich videí na https://www.youtube.com/channel/UCcJKRYhLocVOQMlMEoSXE1Q.

O autorovi

Cameron Keating

Cameron v InoBat Auto zastáva pozíciu vedúcího výroby a údržby. Na Slovensko prichádza ze Špojených státov Amerických a zo sebou prináša 12-ročné skúsenosti s výrobou lítium-iónových batérií. Predtým, ako nastúpil do InoBatu, riadil niekoľko výrobných liniek na batérie na rôznych miestach v celej Čínskej ľudovej republike. Má tiež bohaté skúsenosti s riadením kvality dodávok pre odvetvie batérií. Cameron získal titul bakalára vied v odbore chemického inžinierstva na Rensselaerovom polytechnickom inštitúte.