GROWps: Budovanie medzinárodných komunít s Filipom, Head of HubHub

GROWps: Budovanie medzinárodných komunít s Filipom, Head of HubHub

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Chceš budovať medzinárodné komunity? Vytvor si počas pravidelných stretnutí stratégiu s pomocou Filipa Valušiaka, expertom na budovanie medzinárodných komunít, ktorý aj momentálne vedie napríklad HubHub. Na GROWNi GROWps sa budeš môcť inšpirovať od ďalších projektov, pomáhať si navzájom a napasovať komunitnú stratégiu projektu, iniciatíve či organizácii. Prvý call nás čaká už 28.9. o 18:00! Tak neváhaj a klikni na "CHCEM SA PRIHLÁSIŤ"komunitná práca
komunitný rozvoj
komunita
medzinárodné vzťahy
medzinárodná orientácia
medzinárodná firma

Popis

Pridaj sa do našej pracovnej skupiny a zisti ako budovať medzinárodné komunity, ako sa môže práve komunita stať produktom, spoznaj ľudí z rôznych oblastí a nauč sa viac o:

  • Dôležitostí komunít v digitálnej dobe

  • Ako medzinárodné komunity vedú inovácie

  • Budovaní obchodného plánu komunity

  • Best-practices z praxe

  • Význame komunít

Kontinuita: Stretávame na 2 hodiny online 1-krát za mesiac po dobu 5 až 6 mesiacov. 

Deadline na prihlásenie: 21. 9. 2021 18:00

Prvé stretnutie: 28. 9. 2021 o 18:00

Pracovnú skupinu otvárame prvýkrát, takže aj ty môžeš byť jedným z prvých účastníkov, ktorý v rámci GROWps otvoria tému budovania medzinárodných komunít. Účastníci prechádzajú výberovým procesom a keď sa ti podarí do skupiny dostať, môžeš sa tešiť na stretnutia s takýmto skvelým obsahom:

  1. Úvod: 

Prvé stretnutie slúži na spoznanie sa, nastavenie očakávaní, cieľov a pravidiel skupiny. Malými krokmi sa ponoríš už do témy budovania komunít a zistíš, či je skupina to pravé orechové a rozhodneš sa, či sa chceš záväzne zúčastňovať aj ďalších stretnutí.

  1. Budovanie komunít

Budeš sa učiť o podstate komunít aj o tom, prečo ich ľudia potrebujú zvlášť v digitálnej dobe.

  1. Komunita ako produkt

Aj komunitu je možne predávať. Stretnutie sa bude točiť okolo community sales a zistíš aj ako sa medzinárodné komunity stavajú do vedenia inovácii vo svete.

  1. Vybuduj vlastnú komunitu 

Ambasádor predstaví štúdiu o budované komunitného prostredia. Súčasne sa budeš učiť ako tvoriť business case okolo tvorenia komunity.

  1. Wrap-up 

Uvidíš prezentácie ďalších case studies a zhrnieš si všetky nové informácie, ktorými si bol v posledných mesiacoch zasypaný/á. 

Viac o pracovnej skupine - GROWNi GROWps:

Knowledge sharing: Skupina funguje na princípe knowledge sharingu. To znamená, že je malá, je v nej veľa priestoru na networking aj výmenu informácii. Účastníci sú vyberaní tak, aby boli dostatočne rozdielni, vďaka čomu sa môžu navzájom od seba učiť a maximalizovať rozvojový charakter skupiny. Nezáleží na tom, či si študent, profesionál, či firma v ktorej pracuješ je malá alebo veľká. Možno máš sa len zaujímaš o budovanie komunít. Skupina je diverzitná a hravo zapadneš.

GROWps - GROWNi pracovné skupiny fungujú zadarmo a s cieľom prepojiť uzavretú skupinu špecialistov a nadšencov okolo konkrétnej témy - pravidelne a na dlhšie obdobie tak, aby mohlo dôjsť k skutočnému spoznaniu sa, výmene skúsenosti a znalostí, riešeniu reálnych problémov a napredovaniu. Skupina je vedená skúseným ambasádorom, ale vyžaduje sa vždy interaktivita, trochu prípravy, iniciatíva a ochota zdieľať.

Ambasádori: Každá skupina je vedená odborníkom z danej oblasti, ktorý pôsobí ako facilitátor. Prináša svoje jedinečné skúsenosti a udáva rámec problematike. Zároveň zodpovedá za chod skupiny a zapájanie sa členov. Sú to najmä zaujímaví odborníci zo zahraničia, ktorí vedia priniesť pohľad zvonku.

Princípy GROWps:

Zapájame sa všetci: Vedľajším efektom pracovných skupín je aj komunita. Naučíš sa teda novým veciam a k tomu spoznáš nových inšpiratívnych ľudí, od ktorých sa môžeš učiť, a ktorí sa môžu učiť od teba.

Kamery sú podľa možnosti zapnuté: Prosíme účastníkov, aby mali zapnuté kamery, teda sa u nás nebudeš rozprávať so šedými štvorčekami (aj keď samozrejme nie každý má technické vymoženosti, ktoré by dovoľovali zapnutie kamery, čo plne rešpektujeme).

Plne sa sústredíme: Snažíme sa, aby účastníci mohli venovať maximum svojej pozornosti stretnutiu. Preto aj dopredu plánujeme a komunikujeme stretnutia.

Tvoríme komunitu: Nie je to len o budovaní vedomostí, ale aj o tebe, o jednotlivcovi v skupine ľudí, ktorá sa snaží napredovať vpred. V skupine môžeš slobodne prichádzať s nápadmi, navrhovať témy a komunikovať s ľuďmi. 

Aktívne sa počúvame: Okrem toho, že získaš nové vedomosti, nápady, rady a zaujímavý network ľudí ako si ty, zlepšíš sa aj v počúvaní druhých. V tomto skille je málo expertov a preto aj táto skupina ti pomôže zlepšiť sa.

O ambasádorovi/ke

Filip Valušiak

Filip vedie HubHub a Qubes so silným zameraním na komunity. Dlhú dobu sa venuje a zaujíma o prepojenia medzi biznisovými komunitami a verejnými priestormi. V minulosti pracoval vo Factory Berlim, kde viedol produktové a komunitné tímy.