>
Dobrovoľnícky projekt Facilitátor workshopov pre OZ Krupica

Facilitátor workshopov pre OZ Krupica

Nezisková organizácia
kritické myslenie
občianstvo
otvorenosť
debata
argumentácia
tvorivé a kritické myslenie
kritické myslenie
konštruktívna kritika súčasného webu
analytické a logické myslenie
logical thinking
logické myslenie
politická diskusia
dezinformácie
boj proti dezinformáciám
dezinfo scéna
politika
skupinové dobrovoľníctvo
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Dĺžka projektu
dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov

Pomôž nám s ...

Občianske združenie Krupica o.z. hľadá osobu, ktorá sa vyzná alebo nachádza záľubu v kritickom myslení a/alebo v politike a je kompetentná v oblasti vedenia debaty o kritickom myslení a/alebo polarizácii na interaktívnych workshopoch na základných školách.

Zatiaľ máme ...

Podarilo sa nám vytvoriť a odučiť set workshopov o kritickom myslení v oblasti politiky pre posledné ročníky základných škôl a prvé ročníky stredných škôl pre viac ako 400 študentov. Momentálne rozširujeme náš rozsah spoluprác s podporou ministerstva zahraničných vecí SR. Taktiež máme založený instagramový profil, na ktorý sme už začali pridávať posty od septembra 2021 (@krupica.oztko). Od novembra 2021 máme rozbehnutú platenú spoluprácu s Petržalským mládežníckym parlamentom, počas ktorej sme zatiaľ poskytli workshop desiatkam tried ôsmych a deviatych ročníkov.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Momentálne sme v procese vymýšľania nového setu workshopov na tému polarizácie v svetle neformálneho vzdelávania. Ako člen nášho tímu by sme Ťa radi zapojili či už do tohto kreatívneho procesu, alebo do samotnej práce s mladými na základných školách na už osvedčený prototyp workshopu na kritické myslenie. Workshopy sú sporadické, ale zväčša sa jedná o pracovnú záťaž v podobe cca 4-6 hodín týždenne.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

U nás nezažiješ len spoluprácu v tíme, mladý kolektív a podobné generalizácie ktoré sa píšu na každý inzerát pre mladých - u nás sa naučíš zodpovednosti v tíme, budeš súčasťou projektu, ktorý má potenciál zlepšiť myslenie mladých ľudí a v neposlednom rade tiež zažiješ enormný počet zajímavých politických, aj nepolitických zábavných a záživných debát či už vrámci vytvárania obsahu pre instagram, alebo workshopy, ako aj pomimo :)

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

S Tvojou pomocou sa nám, ako veríme, podarí zlepšiť náš dosah a kvalitu obsahu na workshopoch, kde je prvý a najdôležitejší bod kontaktu s mladými.

Preferencie

5 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • dlhšiu dobu, aj niekoľko týždňov
12. 11. 2022

Podobné projekty