Dobrovoľnícky projekt Dobrovoľník Ťahanovskej záhrady

Dobrovoľník Ťahanovskej záhrady

Nezisková organizácia
dobrovoľníctvo
dobrovoľníctvo
dobrovoľníctvo
záhrada
ťahanovská záhrada
košice
Miesto
Košický kraj
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
jednorázovo

Pomôž nám s ...

Ťahanovská komunitná záhrada v Košiciach, hľadá do svojho tímu parťákov, ktorí by jej pomohli napredovať s jej odvážnymi plánmi a nápadmi pre tvorbu podnetného prostredia a aktivít v akejkoľvek oblasti a odbornosti (kováč, pilot, patológ, športovec...)

Momentálne máme záujem o dobrovoľné práce, bez priamej odmeny (pomôže aj malý rozsah, napr. od 1 hod. týždenne), sme však otvorení všetkému a pri väčšom objeme práce ponúkame možnosť odmeny dohodou. Viac info o projekte nájdete na tahanovskazahrada.sk.

Zatiaľ máme ...

Venujeme sa okrem záhradkárčenia a relaxu hlavne neformálnemu vzdelávaniu detí vo veku 0-16 rokov. Od roku 2021 je pokračovaním týchto aktivít založenie prvej Slobodnej demokratickej školy na Slovensku, ktorá je riadnou základnou školou zaradenou do siete škôl SR.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Projekt Ťahanovskej záhrady má ambíciu poskytnúť priestor a dlhodobé partnerstvá s ďalšími aktérmi neziskového sektora, samosprávou ako zriaďovateľom školských zariadení a prácou s odbornou i laickou verejnosťou pomáhať vzdelávaním k rozvoju regiónu východného Slovenska. Prínos dobrovoľníka môže byť v realizácii jednorazovej aktivity podľa povahy jeho skúsenosti a záujmu alebo pridanie sa do dlhodobého zámeru realizovaného tímom.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

Nové kontakty na aktérov vo vzdelávaní na východnom Slovensku, prehľad o možných sférach vplyvu a skúsenosti so spoločenskou zmenou v prospech budovania spoločenských zmien na východe a podiel na nich

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

Dlhodobo prispievame k pretváraniu formálneho i neformálneho vzdelávania na východe a hľadáme partnerov a nove cesty, ako priniesť do praxe čo najskôr poznatky a moderné spôsoby pre budúcnosť ďalších generácii

Preferencie

1 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • jednorázovo
  • do 3 mesiacov
  • do 6 mesiacov
  • do 9 mesiacov
  • do 12 mesiacov