>
Príležitosť Zážitkovica by INEX

Zážitkovica by INEX

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli

Máš už plán na začiatok decembra, keď sú dni už kratšie a večery chladné? Poď s nami na Zážitkovicu do Banskej Štiavnice.
Zážitkovica je jedinečná príležitosť ako prežiť víkend trošku inak, naučiť sa niečo nové, spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí a oddýchnuť si od reality bežných dní.
Zážitkovica spája INEX-ákov a nových ľudí, ktorí o INEX-e počuli veľmi málo alebo vôbec. Vítaní sú všetci, aj tí, čo okolo dobrovoľníctva ešte ani nešli, ale aj tí, ktorí boli na dobrovoľníckom projekte v zahraničí, na dobrovoľníckych aktivitách na Slovensku, chcú lídrovať tábor alebo sa chcú len tak zabaviť.
Príď s kamošom, kamoškou, pokojne aj bez nikoho. Počas víkendu spoznáš kopu nových ľudí, s ktorými určite nájdeš spoločnú reč.

Vzdelávanie
Leadership
víkend
dobrovoľníctvo
feedback
zábava
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
1. 12. 2023 o 20:00 (CET)
Autor
INEX Slovakia školiteľský tím

Popis

Čo vďaka víkendu získaš?
- zlepšíš si kompetencie v líderstve a vedení tímu, podávaní spätnej väzby a dozvieš sa, či multitasking je užitočný, alebo viac na škodu
- naučíš sa viac o sebapoznaní
- zážitkový víkend plný zábavy, hier, vzdelávacích workshopov v prostredí Banskej Štiavnice

- spoznáš nových ľudí
- dozvieš sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva


Čo ti zabezpečí INEX:

- zážitkový víkend plný zábavy, hier, vzdelávacích workshopov

- možnosť spoznať nových ľudí, dozvedieť sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva

- strava a ubytovanieČo ťa to bude stáť:

- víkend 1.12.– 3.12.2023

- účastnícky príspevok 45 €

- dopravu do Banskej Štiavnice a späť

- vyplniť prihláškuhttps://forms.office.com/e/rtxCXmMDw0 Kedy: 01.12. 2023 20:00 - 03.12. 2023 15:00
Kde: Hostel Skautský dom, A. Pécha 2, Banská Štiavnica

Ubytovanie
Ubytovanie je zabezpečené v hosteli sv. Juraja, známeho aj pod menom Skautský dom. V hosteli je prístup na Wifi a je dobre dostupný z centra Banskej Štiavnice. Účastníci budú mať k dispozícii ubytovanie v 2 miestnostiach na poschodových posteliach. V priestoroch sú na každom poschodí spoločné sprchy a WC. Viac informácií nájdete TU.

Strava
Strava (raňajky, obedy, večere a počas dňa priebežne občerstvenie) budú zabezpečené pre všetkých účastníkov. Obedy budeme mať v penzióne Príjemný oddych, raňajky a večere budú v réžii INEX Slovakia. Z dôvodu zabezpečenia stravy, prosím, uveďte do prihlášky alergie, intolerancie, diéty, ktoré musíte dodržiavať. 

Doprava
Každý účastník po vlastnom. Viac info o tom, ako sa dopraviť na miesto konania Zážitkovice budú v infosheete, ktorý zašleme prijatým účastníkom.

Workshopy budú prebiehať v anglickom jazyku. Nie je potrebné mať dokonalú angličtinu, stačí komunikačná úroveň. V prípade nutnosti si navzájom pomôžeme :)


Ako sme sa mali predošlé roky:


Prihlás sa na Zážitkovicu do 20.11.2023: 
https://forms.office.com/e/rtxCXmMDw0 

O autorovi

INEX Slovakia školiteľský tím

INEX Slovakia (INternational Exchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania.
Našou víziou sú aktívni ľudia so zdravým sebavedomím, toleranciou, kritickým myslením, všeobecným prehľadom a ochotou pomôcť svojmu okoliu.

Naším poslaním je pomôcť mladým ľuďom v ich osobnostnom rozvoji prostredníctvom medzinárodného dobrovoľníctva, neformálneho vzdelávania a zmysluplného prežívania voľného času.

Na Slovensku sme jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Naše aktivity sú pre mladých ľudí, lídrov, pracovníkov s mládežou, dobrovoľníkov, ale i širšiu verejnosť
Vďaka členstvu v medzinárodných sieťach Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International ponúkame dobrovoľníkom viac ako 2000 projektov v 80 krajinách sveta. Našou strešnou organizáciou na Slovensku je Rada mládeže Slovenska.

Spoznaj školiteľský tím

Monika je vedúca školiteľského tímu a odpovie ti na všetky otázky o Akadémii lídrovania cez témy, dátumy, ubytovanie až po proces prihlasovania sa. Vyštudovala učiteľstvo akademických predmetov (pedagogika - výchova k občianstvu) a popri štúdiu sa začala venovať dobrovoľníctvu. Jej cesta dobrovoľníčky začala na medzinárodnom dobrovoľníckom tábore na Slovensku. Neskôr absolvovala školenia pre lídrov a 5 rokov viedla letné tábory na Slovensku. Po absolvovaní školenia pre školiteľov sa stala členkou školiteľského tímu. Od roku 2016 pracuje na INEX-e. Začala ako EDS koordinátorka a vedúca školiteľského tímu. Momentálne má na starosti Akadémiu lídrovania, medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a reprezentovanie INEX-u a záujmov dobrovoľníctva na pracovných stretnutiach na Slovensku a v zahraničí, ako aj ako členka predsedníctva Rady mládeže Slovenska. Medzi jej obľúbené témy na školeniach patrí multikultúrne učenie, motivácia, riešenie konfliktov a komunikácia.


Katka sa začala venovať dobrovoľníctvu ako animátor na detských táboroch, v roku 2016 objavila INEX a prostredníctvom neho sa zúčastnila niekoľkých projektov vo Francúzsku, Estónsku a na Slovensku. Po absolvovaní kurzu manažmentu lídrov medzinárodných dobrovoľníckych táborov sa rozhodla skúsiť aj lídrovanie a viedla projekty v Prešove a Slatinke. Od roku 2020 je v školiteľskom tíme a zameriava sa najmä na oblasť study parts a komunikácie na tábore, teórii hier a lídershipu. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, momentálne pracuje v oblasti auditu a účtovníctva. 

Peťov
prvý dobrovoľnícky projekt bola mládežnícka výmena v Banskej Štiavnici v roku 2011. Od vtedy je dobrovoľníctvo jeho veľkou vášňou. Zúčastnil sa na 3  workcampoch a školenia pre školiteľov v zahraničí. V roku 2012 absolvoval školenia pre lídrov a po nich odlídroval vyše 10 workcampov a od roku 2014 je členom školiteľského tímu. Zastupoval INEX v medzinárodnej organizácii Alliance of European Voluntary Service Organisations ako člen pracovnej skupiny pre environmentálnu udržateľnosť, ktorú neskôr aj viedol. Venuje sa hlavne témam leadershipu, komunikácie, motivácie a riešeniu konfliktov. Vyštudoval geografiu na Univerzite Komenského a momentálne pracuje pre Dell ako analytik cien dátových centier.

Zuzka sa prvýkrát zúčastnila medzinárodnej dobrovoľníckej mládežníckej výmeny v Leviciach v roku 2008. Neskôr počas vysokoškolského štúdia práva na UK v Bratislave absolvovala ako účastníčka niekoľko letných táborov v Španielsku, Taliansku a vo Filadelfii. Tam si prvýkrát vyskúšala aj lídrovanie. V lídrovaní následne pokračovala na INEXáckych táboroch na Slovensku. Zuzka pracuje v IBM, kde manazuje tim, ktorí podporuje predaj.  Momentálne pôsobí ako členka školiteľského tímu. Medzi jej najobľúbenejšie témy patrí komunikácia, leadership, medzikultúrne vzťahy, riešenie konfliktov. Má rada cestovanie, športy, knihy.


Podobné ponuky