>
Príležitosť Verejná kontrola miestnej samosprávy 2023 (víkendový seminár)

Verejná kontrola miestnej samosprávy 2023 (víkendový seminár)

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, mladí profesionáli, verejné inštitúcie

Toto leto Vás pozývame už na jubilejný 20. ročník seminára Transparency International pre aktívnych občanov „Verejná kontrola miestnej samosprávy – Skalka“, ktorý sa uskutoční vo Vysokých Tatrách od piatka 28. júla podvečer do obeda nedele 30. júla.

verejná kontrola
samospráva
seminár
aktivisti
vzdelávanie
občianska participácia
leadership
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
28. 7. 2023 o 18:00 (CET)

Popis

Vlani v októbri sa po prvýkrát uskutočnili spojené komunálne a župné voľby, v ktorých sme si naraz zvolili 8 nových županov, takmer 3 000 starostov a primátorov a viac ako 21 000 poslancov obecných, mestských a krajských zastupiteľstiev. Mnohí z nich sa sa ujali postov po prvý raz. Náš každoročný seminár zameraný na kontrolu samosprávy je jednou z príležitostí na sieťovanie novozvolených i etablovaných predstaviteľov samosprávy, miestnych aktivistov či novinárov, kde si môžu navzájom vymieňať skúsenosti a dozvedieť sa nové užitočné informácie od expertov z rôznych oblastí.

Na seminári budeme diskutovať s odborníkmi na samosprávu a verejné politiky. Naše pozvanie prijal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, právničky VIA IURIS Ivana Figuli a Eva Kovačechová, manažér Kreatívneho Inštitútu mesta Trenčín Stanislav Krajči, člen Rady pre štátnu službu Maroš Paulini, expertka na participatívne plánovanie mesta Trnava Natália Nováková a starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič. Pri príležitosti 20. ročníka seminára máme pripravenú aj špeciálnu večernú diskusiu aktivistov a aktivistiek, ktorí stáli pri zrode Skalky, a to riaditeľky Ústavu verejnej politiky Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK a bývalej prezidentky Transparency International Slovensko Emílie Sičákovej Beblavej, právnika a spolupracovníka TIS Vladimíra Pirošíka, viceprimátora Prešova Richarda Drutarovského a predsedu ZOMOS-u Petra Uhlára.

K benefitom stretnutí už neodmysliteľne patrí aj networking a výmena skúseností medzi účastníkmi, ako aj aktivity zamerané na rozvoj líderských schopností.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom krátkeho prihlasovacieho formulára a to do pondelka 3. júla.

Odporúčaný dobrovoľný príspevok na úhradu časti nákladov je 59 eur. Viac informácií nájdete na našom webe.

Tešíme sa na Vás!Podobné ponuky