>
Príležitosť Verejná kontrola miestnej samosprávy 2022 (víkendový seminár)

Verejná kontrola miestnej samosprávy 2022 (víkendový seminár)

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy

Uvažujete o kandidatúre za starostu či do mestského zastupiteľstva? Alebo chcete miestnych politikov lepšie kontrolovať? V tom prípade môže byť seminár Transparency International Slovensko pre aktívnych občanov pre Vás to pravé. Už 19. ročník víkendového seminára "Verejná kontrola miestnej samosprávy" sa uskutoční vo Vysokých Tatrách od 5. do 7. augusta 2022.

verejná kontrola
samospráva
seminár
aktivisti
vzdelávanie
občianska participácia
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
5. 8. 2022 o 17:30 (CET)

Popis

Mestá a obce predstavujú pre väčšinu z nás najbližší kontakt s verejnou mocou. Rozhodnutia primátorov, starostov, poslancov či miestnych úradníkov ovplyvňujú úroveň služieb, dopravy, kultúry, škôl alebo životného prostredia v našom bezprostrednom okolí. Žiaľ, nie vždy sú tieto rozhodnutia prijímané transparentne, férovo, efektívne a so zapojením verejnosti. Seminár je práve preto zameraný najmä na zdieľanie skúseností z oblasti verejnej kontroly samospráv.

Registrovať sa môžete prostredníctvom prihlasovacieho formulára do 11. júla 16:00.

Program otvoríme piatkovou večernou diskusiou s prezidentkou Asociácie komunálnych ekonómov Evou Balážovou a analytikom Útvaru Hodnoty za peniaze Petrom Hrončekom. V priebehu soboty a nedeľného dopoludnia sa s účastníkmi o skúsenosti podelia ďalší aktivisti a experti na samosprávu. Naše pozvanie prijali šéfka Úradu na ochranu oznamovateľov Zuzana Dlugošová, podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska a starosta Košece Radomír Brtáň, právnik a banskobystrický poslanec Vladimír Pirošík, ale aj expertka na participáciu Sigurlaug Jóhannsdóttir z radnice islandského hlavného mesta Reykjavík. Pripravené máme aj prekvapenie v podobe interaktívnej rozvojovej hry, ktorú si pre nás pripravil český lektor a konzultant Jan Kroupa.

Viac informácii o podujatí nájdete na našom webe alebo na facebook evente.

Tešíme sa na Vás!


Podobné ponuky