>
Príležitosť Sú korupcia a právny štát náchylné na dezinformácie?

Sú korupcia a právny štát náchylné na dezinformácie?

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Univerzitná knižnica a Transparency International Slovensko vo štvrtok 25. mája 2023 od 17.30 hod spoluorganizujú prednášku spojenú s diskusiou.

médiá
Dezinformácie
mediálna gramotnosť
korupcia
právny štát
prednáška
diskusia
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
25. 5. 2023 o 17:30 (CET)
Autor
Michal Piško

Popis

Dezinformácie majú škodlivý vplyv aj na oblasť právneho štátu a korupčných káuz na Slovensku. 

Počas podujatia sa zameriame na rozpoznávanie a odhaľovanie dezinformácií v mediálnom priestore, odlišovanie dôveryhodných zdrojov od tých klamlivých a aktívnejšie zapájanie verejnosti do boja proti dezinformáciám spojených najmä s korupciou a podkopávaním právneho štátu. 

 

Prednáška spojená s diskusiou cieli na posilnenie kritického myslenia, zvýšenie povedomia o hybridných hrozbách, posilnenie mediálnej gramotnosti a boja proti korupcii a dezinformáciám. 

V rámci podujatia sa budeme venovať:
- rozpoznávaniu a odhaľovaniu dezinformácií v mediálnom priestore;
- odlišovaniu dôveryhodných zdrojov od klamlivých;
- aktívnejšiemu zapájaniu verejnosti do boja proti dezinformáciám na tému korupcie a podkopávanie právneho štátu.

Vstup zdarma, prihláste sa pred podujatím prostredníctvom elektronického formulára do 23. mája 2023 do 17.00 hod tu: https://forms.gle/PVgzPT6ybpcjyXeN6

Počet miest je limitovaný. Potvrdenie registrácie zašleme online 24. mája 2023.

Z priebehu podujatia sa budú vyhotovovať fotografie. Účasťou vyjadrujú účastníci a účastníčky súhlas so spracúvaním osobných údajov. Tento môžu podľa nariadení GDPR kedykoľvek odvolať e-mailom na adresu: podporte(at)transparency.sk

Podujatie sa uskutoční vo štvrtok, 25. mája od 17:30 hod v seminárnej miestnosti Univerzitnej knižnice na Klariskej ulici 5.

O autorovi

Michal Piško
Od januára 2015 pôsobí v Transparency International Slovensko, kde má na starosti projekty o samospráve a štátnych firmách, rebríčky transparentnosti, ako aj výskum o korupcii v týchto oblastiach. Riaditeľom TIS je od apríla 2021.

Podobné ponuky