>
Príležitosť Stojí za to rozprávať sa - Výzva k dialógu

Stojí za to rozprávať sa - Výzva k dialógu

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Aj ty máš pocit, že sa ľudia čoraz menej otvorene rozprávajú? Sme rozdelení názormi na vojnu, očkovanie, politiku, pomoc chudobným, na to, ako má vyzerať rodina, či akých cudzincov máme nechať žiť v našej krajine. Chceš s tým niečo robiť? Vyjdi zo svojej bubliny a zapoj sa do našej prebiehajúcej výzvy.

rozpravamsa
dialóg
akademiadialogu
počúvanie
vzdelávanie
sebarozvoj
konflikt
Typ vzdelávania
Kurz

Popis

Chceš byť schopná rozprávať sa so svojou príbuznou, ktorá podporuje inú politickú stranu a má iné názory na zdravie, ako ty? Baví ťa hľadať, pýtať sa a snažiť sa porozumieť aj za cenu občasného nepohodlia?

Poď do toho s nami! Vyjsť z vlastnej “bubliny”, kde všetci súhlasia vôbec nie je jednoduché a väčšina z nás sa toho stráni. Spoločne s nami však môžeš skúsiť aj príležitosti za svojou komfortnou zónou a naučiť sa, ako si aj diskusiu s inými názorovými skupinami užiť s podporou množstva materiálu k jednotlivým témam.

Akadémia dialógu pre teba pripravila 5-týždňovú výzvu. Každý týždeň vyjdú tri úlohy rôznej obtiažnosti, ktoré ti ponúknu nové zážitky z dialógu, počúvania samej seba aj iných vo svojom okolí.

Podrobný návod aj úlohy budeš nachádzať na podstránke Akadémie (https://www.pdcs.sk/akademia/vyzva-stoji-za-to-rozpravat-sa).

A ak ťa baví ponárať sa hlbšie do metodiky dialógu, nájdeš ju rozpísanú v tomto článku (https://www.pdcs.sk/blog/post/preco-stoji-za-rozpravat-sa).

Odmenou ti nebude len dobrý pocit zo zvládnutých úloh, ale aj možnosť zúčastniť sa zlosovania o účasť na tréningoch a knižky. Všetko o dialógu a rozprávaní sa.

Ak máš otázky, napíš nám do komentára, alebo do správy. Výzva bude prebiehať na našom Instagrame (https://www.instagram.com/pdcs_oz/).

Naskočiť môžeš kedykoľvek. Tešíme sa na teba.


Podobné ponuky