>
Príležitosť PRIDE Košice – Laboratórium snov 2022

PRIDE Košice – Laboratórium snov 2022

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli

Chceš zažiť PRIDE Košice z prvého radu, podieľať sa na programe festivalu a byť neoddeliteľnou súčasťou tímu PRIDE Košice? Tak neváhaj a prihlás sa do druhého ročníka úspešného programu Laboratórium snov! Poď s nami snívať a uskutočniť lepšiu budúcnosť pre LGBT+ ľudí! Budeš pripravovať PRIDE festival, získaš zručnosti, skvelé zážitky a nové kamarátstva.

Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Juraj Víg, Richard Jurík, Róbert Furiel

Popis

Aj tento rok otvárame obľúbený vzdelávací a stážistický program Laboratórium snov 2022. Je to úžasný spôsob, ako sa môžeš spoznať nových ľudí, priložiť ruku k dielu a naučiť sa niečo o LGBT+ aktivizme! Popri tom získaš teoretické i praktické skúsenosti, vybuduješ si sieť známych i profesionálnych kontaktov a pomôžeš zlepšovať situáciu LGBT+ ľudí na Slovensku.

V čase od konca februára do septembra 2022 zažiješ jedinečné dobrodružstvo vzdelávania, diskusií, osobného a profesného rastu, plánovania a práce na príprave PRIDE Košice 2022 pod vedením skúsených lektorov a lektoriek z tímu PRIDE Košice a občianskeho združenia Otvorená hra. 

Spoznáš nových ľudí, naučíš sa nové veci a spoločne s nami prinesieš dúhu do srdca východu. PRIDE Košice má jedinečnú komunitnú atmosféru, každý rok prináša stovkám účastníčok a účastníkov radosť a posilnenie do celého roka. A ty môžeš byť toho súčasťou bez ohľadu na to, či žiješ v Banskej Bystrici, Kráľovskom Chlmci alebo v Londýne.

Program Laboratórium snov je bezplatný, je pre každého a každú, kto sa chce niečo naučiť a uviesť to aj do praxe. Program, ktorý bude prebiehať v slovenčine, je určený aj pre úplných začiatočníkov a začiatočníčky, bez vekového obmedzenia. 

Prihlásiš sa do utorka 15. 2. vrátane.

Začíname povinnými školeniami a stretnutiami, nakoľko na nich prebieha veľmi podstatná časť vzdelávacieho procesu – spoznávanie sa navzájom, nastavovanie si spolupráce a komunikácie, objavovanie hodnôt PRIDE Košice. Stretnutia / školenia sú zadarmo a sú potrebné, aby sa človek stal LGBT+ aktivistom/aktivistkou a súčasťou tímu PRIDE Košice.

1. úvodné stretnutie – 18. 2. 2022 (piatok) v čase od 16:00 do 20:00

2. úvodné stretnutie – 19. 2. 2022 (sobota) v čase od 16:00 do 20:00

Pravidelné stretnutia – každú stredu od 2. 3. v čase 17:00 – 19:00

V apríli sa bude dokončovať plánovanie a budú sa rozdeľovať úlohy, role a kompetencie, skupina sa bude deliť do podskupín či jednotlivých tímov.

Určite počítaj so stredami v marci a apríli.

Ak by nevyhovovali stredy, môžeme sa spoločne dohodnúť na inom dni. Takisto akonáhle to bude možné a bezpečné, zorganizujeme stretnutie naživo (pravdepodobne nejaká víkendová chata).

Využi túto jedinečnú príležitosť stáže kombinovanú s bezplatným vzdelávaním a získavaním reálnych zručností.

Odkaz na prihlášku: https://form.pridekosice.sk/saplinq/form/PRIDEKoice2022Laboratriumsnov/formperma/8WSVwR_V2tWXk9DK-icXPKs5ZcQcdiF13bFIdx698Pk

V prípade otázok napíš na robert.furiel@pridekosice.sk.

O autorovi

Juraj Víg, Richard Jurík, Róbert Furiel

Podobné ponuky