>
Príležitosť Nenávisť online a čo s ňou robiť?

Nenávisť online a čo s ňou robiť?

Študenti vysokej školy, študenti strednej školy, mladí profesionáli, neziskové organizácie, učitelia, študentské projekty

Navštívte náš bezplatný workshop o monitorovaní nenávistných prejavov online. Budeme sa zaoberať otázkami ako: „Stojí vôbec za to nenávisť na sociálnych sieťach nahlasovať?“ a "Aký obsah sú sociálne siete ochotné vymazať po nahlásení?". Trochu si tiež podiskutujeme o tom, čo presne sa považuje za nezákonné nenávistné prejavy a či by sa mali nahlásiť polícii.

vzdelávanie
sociálne siete
nenávistné prejavy
hate speech online
ľudské práva
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
15. 3. 2023 o 17:00 (CET)
Autor
DigiQ v spolupráci s Radou pre mediálne služby

Popis

Počas tohto workshopu sa dozviete aj o postojoch sociálnych sietí a orgánov činných v trestnom konaní k nenávistným prejavom a o tom, ako môžete nenávistné prejavy efektívne monitorovať a nahlasovať. Poskytneme vám aj praktické tipy a nástroje, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v tejto zložitej problematike.

Či už ste aktívny občan, novinár, manažér sociálnych médií alebo pracujete v mimovládnom sektore tento workshop je navrhnutý tak, aby vám poskytol cenné informácie o svete nenávistných prejavov a ich vplyve na naše komunity.

Registrácia je nutná, preto sa nezabudnite prihlásiť, aby ste si rezervovali svoje miesto. Tešíme sa na vás!


Miesto konania:
Infocentrum Univerzity Komenského v Bratislave
Štúrova 9, Bratislava

Registrácia: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=A_AJFI2dhUWtC_OmZuWynEnRHoLBcahFtA3LNs-FBGBUQUQyMENPWFczQ1dGRjYxODNaRTk1Sk1XNy4u

O autorovi

DigiQ v spolupráci s Radou pre mediálne služby

DigiQ je mimovládna organizácia, ktorá sa venuje téme digitálneho občianstva a bezpečnosti v online priestore. Proaktívne vyhľadáva a analyzuje nezákonný obsah na internete. Vzdeláva verejnosť aj odborníkov a tiež realizuje prieskum a výskum v oblasti ochrany ľudských práv a základných slobôd a v oblasti bezpečného používania internetu deťmi a dospievajúcimi.


Podobné ponuky