>
Príležitosť Mirror Nature - Workshop bioinšpirovaného dizajnu

Mirror Nature - Workshop bioinšpirovaného dizajnu

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, neziskové organizácie, startupy

Pozývame ťa na prvý slovenský workshop bioinšpirovaného dizajnu. Či už si dizajnér, biológ, hľadáš ako tvoriť inovácie alebo len chceš spoznať ako sa efektívne inšpirovať prírodou, tento workshop ťa to naučí. Prežiješ si proces vytvárania produktu od zadania po vytvorenie konceptu s použitím bioinšpiratívnych procesov.

bioinšpirovaný dizajn
dizajn produktov
biomimikry
inovácie
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum eventu
13. 9. 2021
Autor
Zuzana Tončíková, František Tóth, Martin Šebesta

Popis

Ponúkame ti unikátny profesionálny tréning, na ktorom sa naučíš vytvárať produkty, ktoré sú udržateľné a inšpirované prírodou. Počas troch večerov prednášok ti sprostredkujeme ako bioinšpirovane dizajnovať a predstavíme ti výzvu, ktorú potom budeš počas víkendu s nami s pomocou prírody riešiť a navrhneš funkčný koncept inšpirovaný živou prírodou.

Workshop sa uskutoční 13.-19.9.2021. Cez týždeň zažiješ online prednášky, ktoré prejdú v piatok až nedeľu do offline workshopu v Bratislave v priestoroch CVTI. Detailnejší harmonogram nájdeš na https://www.mirrornature.com/

Získaš návod, ako úspešne a ekologicky využiť inšpiráciu v prírode pri navrhovaní inovatívnych riešení našich každodenných problémov.

Budeš vedieť správne pochopiť ako dizajnovať veci užitočné pre človeka a priateľské voči prírode. Vynálezca suchého zipsu George de Mestral sa inšpiroval pri venčení svojho psa. Tomu sa na srsť nachytali bodliaky a vznikla idea na suchý zips. Sme presvedčení, že hlavným dizajnérom pri tvorbe udržateľných produktov je vždy príroda. Chceme s tebou pracovať a hľadať inšpiráciu a cestu k udržateľnejšiemu Slovensku.

Príroda nás vie inšpirovať takmer v každej oblasti. Aj farba odrážajúca teplo je ďalším z príkladov prírodou inšpirovaného dizajnu. Jej nositeľom v prírode je druh tropického žiarivo bieleho chrobáka. Svetových architektov inšpiroval k tomu, že strechy veľkých priemyselných budov natierajú špeciálnym náterom, aby neprichádzalo k prehrievaniu vnútorných priestorov. Ušetríme elektrickú energiu, vyhodené peniaze za klimatizáciu a ako bonus, chránime aj životné prostredie.

Workshop prírodou inšpirovaného dizajnu ti dá návod na zodpovedný prístup a metodiku ako nachádzať unikátne riešenia v prírode. Príroda má za sebou 3.8 miliardy rokov vývoja a výskumu, ktoré nám vedia pomôcť s riešením naliehavých problémom v našej spoločnosti, akým je aj klimatická kríza.

O autorovi

Zuzana Tončíková, František Tóth, Martin Šebesta

Sme tím lektorov, zložený z expertov na produktový dizajn, biomimikry dizajn a environmentalistiku, ktorí sa stretli na začiatku pandémie a vytvorili sme krátky webinár bioinšpirovaného dizajnu. Ten sa ľuďom zapáčil a teraz prichádzame s viacdenným workshopom, kde ťa naučíme ako dizajnovať efektívne s použitím inšpirácie zo živej prírody.


Podobné ponuky