>
Príležitosť LEPŠIE: Zostaň doma

LEPŠIE: Zostaň doma

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie

Živá a livestream diskusia o tom, prečo sa oplatí vrátiť domov, čo viedlo našich hostí k ich rozhodnutiu a ako prispievajú k pozitívnym zmenám v našej krajine.

leadership
udržateľný rozvoj
zmysluplná práca
vzdelávanie
zmeny pre lepšie slovensko
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
6. 12. 2022 o 18:30 (CET)
Autor
Teach for Slovakia

Popis

Za posledných 15 rokov opustilo Slovensko viac ako 300-tisíc prevažne mladých ľudí. Zo Slovenska odišli pracovať alebo študovať na zahraničné univerzity. Niektorí sa rozhodli domov vrátiť. Nielen na Vianoce za rodinou, ale natrvalo.

Medzi takých navrátilcov patria aj Radka Mikšík, absolventka brnenskej JAMU, a Peter Šinály, absolvent univerzity vo Viedni. Obaja veria, že zmeny v krajine sa začínajú zmenami v školstve. Aj preto sa po štúdiách zapojili do dvojročného programu Teach for Slovakia, v rámci ktorého učili na základných školách. Stali sa tak ambasádormi celoslovenskej komunity, ktorá po programe pokračuje v poslaní vytvárať systémové zmeny v školstve. Fandia im v tomto úsilí aj podporovatelia Teach for Slovakia akými sú ďaľší dvaja hostia, ktorí sa rovnako vrátili zo zahraničia domov: redaktorka a moderátorka diskusie Veronika Ostrihoňová Cifrová a profesionálna koučka a mentorka Federika Plesník.

Zaregistrovať sa môžete na teachforslovakia.sk/lepsie

O autorovi

Teach for Slovakia

Moderátorka diskusie Veronika Cifrová Ostrihoňová vyspovedá Radku Mikšík z inTYMYty, programového a komunitného manažéra v Teach for Slovakia, Petra Šinályho a Federiku Plesnik – certifikovanú koučku, mentorku, lektorku a členku správnej rady Teach for Slovakia.


Podobné ponuky