>
Príležitosť LEPŠIE v Klube pod Lampou (online)

LEPŠIE v Klube pod Lampou (online)

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, študentské projekty

Live stream diskusie Braňa Závodského, Daniela Bútoru a Lívie Svetlošákovej o tom, čo sa dnes máme učiť a čo máme robiť, aby sme aspoň trochu zlepšili veci okolo nás, a prečo nás na to najlepšie pripraví hlava possibilistov a srdce optimistov.

leadership development
leadership
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
22. 3. 2022 o 18:30 (CET)
Autor
Teach For Slovakia

Popis

Je tisíc dôvodov na pesimizmus. A pesimisti majú väčšinou pravdu. A optimisti sú väčšinou sklamaní. Preto optimistov často pokladáme za naivných a pesimistov za reálnych. Ale medzi pesimistami a optimistami sú „possibilisti“ (Hans Rosling), ľudia, ktorí na základe dát a faktov kreslia svet, aký by mohol byť, ak by sme dobre využili príležitosti, ktoré máme. A hoci dá vývoj väčšinou za pravdu pesimistom, a hoci trošku pesimizmu všetci potrebujeme, aby sme dobre pracovali s rizikami, skutočný pokrok dosahujú iba tí, ktorí majú hlavy possibilistov a srdcia optimistov.

Čo sa dnes máme učiť a čo máme robiť, aby sme aspoň trochu zlepšili veci okolo nás, a prečo nás na to najlepšie pripraví hlava possibilistov a srdce optimistov. Čo všetko pojme termín “leadership”, aké emócie a predstavy v ľuďoch vyvoláva?

moderuje: Braňo ZÁVODSKÝ

hostia: Daniel BÚTORA, Lívia SVETLOŠÁKOVÁ

Diskusia bude prebiehať HYBRIDNE - aj OSOBNE v Klube pod lampou, aj ONLINE cez YouTube link, ktorý ti zašleme po registrácii. Je len na tebe, akú formu si vyberieš :) Prihlás sa bezplatne a zaisti si svoje miesto → https://cutt.ly/0PGkjF9

Link na podujatie Ti bude zaslaný na e-mail uvedený v Tvojom registračnom formulári. Tešíme sa na Teba!

_______

Daniel Bútora je tréner, konzultant a kouč spoločnosti FBE Bratislava, riaditeľ Združenia škôl C.S.Lewisa, člen Správnej rady Teach for Slovakia. Študoval knihovníctvo a vedecké informácie na Univerzite Komenského a tiež medzinárodné vzťahy na Karlovej univerzite. Pracoval vo Verejnosti proti násiliu. Pre školstvo sa nadchol, keď videl, ako sa jeho syn v Prahe tešil do školy. Chcel podobnú skúsenosť sprostredkovať aj ďalším a tak dnes pôsobí vo vedení viacerých škôl. Podarilo sa mu rozbehnúť program na rozvoj leadershipu a manažérskych zručností vedúcich pracovníkov škôl. 


Lívia Svetlošáková vyštudovala právo, pracovala na exekútorskom úrade aj v súkromnej sfére. Chcela sa viac angažovať v pomoci ostatným. Začala preto pomáhať s právnym poradenstvom týraným matkám a ľuďom bez domova. Dva roky pôsobila v programe Teach for Slovakia na Základnej škole Školská v Handlovej.  Aktuálne pracuje na Ministerstve školstva v tíme, ktorý sa podieľa na kurikulárnej reforme, ktorá má za cieľ podporiť u žiakov rozvoj kritického myslenia, premýšľanie nad učebným procesom, schopnosť pracovať v tíme a iné mäkké zručnosti.

O autorovi

Teach For Slovakia

Teach For Slovakia je najintenzívnejší program osobnostného a profesionálneho rozvoja pre aktívnych ľudí na Slovensku, ktorí chcú rásť vďaka zmysluplným výzvam. Šikovným profesionálom, ako aj absolventom VŠ poskytujeme intenzívny dvojročný program, v rámci ktorého získajú job, poradenstvo, podporu, mentorov, koučov a doplnkové vzdelávanie – práve tak pomáhame rásť lídrom, ktorí posúvajú Slovensko k lepšej budúcnosti.


Podobné ponuky