>
Príležitosť Konflikty a klimatická kríza 3: Ako si s tým radíme

Konflikty a klimatická kríza 3: Ako si s tým radíme

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie

Posledný z trojice bezplatných kurzov o konfliktoch súvisiacich s klimatickou zmenou sa zameriava na to, ako ľudia reagujú na klimatickú krízu. Spomenieme si zrelé a nezrelé stratégie, ako aj niektoré nástrahy trendy životných štýlov a zopár tipov na to, ako sa v nich zorientovať.

klimatická kríza
klimatická zmena
zero waste
minimalizmus
klimatická úzkosť
riešenie konfliktov
riešenie problémov
aktivizmus
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Zuza Fialová

Popis

Kurz sa zameriava na pochopenie rolí rôznych aktérov a to aj v spomalení prejavov klimatickej krízy, aj v prispôsobenia sa jej dôsledkom. Hovoríme o roli jednotlivca, štátu, samospráv či komunít, ale aj o tom, ako sa často v našej individualistickej spoločnosti prenáša zodpovednosť na jednotlivca.

Stratégie reakcie na dôsledky krízy delíme na zrelé a nezrelé a vysvetľujeme prečo. Ako doplnkové čítanie k téme klimatickej dobrovoľnej bezdetnosti si môžete prečítať tento post: https://www.pdcs.sk/blog/post/preco-bezdetnost-nie-je-odpovedou-na-klimaticku-zmenu

K tejto téme ponúkame prezenčný kurz BEZ ODPADU V HLAVE 2.0 https://www.pdcs.sk/otvorene-kurzy/kurz/bez-odpadu-v-hlave-aj-v-kosi, ktorý vám vytvorí priestor na diskusiu a premýšľanie nielen o budúcnosti planéty, ale aj o našich individuálnych a kolektívnych voľbách ktoré robíme a chceme robiť. Dozviete sa, ako sa nedať chytiť do pasce zeleného zavádzania (greenwashingu), ale aj ako v snahe byť dokonalí nezostať paralyzovaní strachom a smútkom v nečinnosti.

O autorovi

Zuza Fialová

Zuza je sociologička, školí, trénuje a píše. Zaujíma sa o spoločenské konflikty spojené s klimatickou krízou. Učí, ako sa rozprávať o ťažkých hodnotových témach s blízkymi, spolupracovníkmi, či partnermi.

https://www.instagram.com/zuza_fialova/


Podobné ponuky