>
Príležitosť Konflikty a klimatická kríza 1: Vzťah ľudí k prírode

Konflikty a klimatická kríza 1: Vzťah ľudí k prírode

Študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie

Bezplatný video kurz o pochopení hlbších príčin konfliktov spojených s klimatickou krízou. Dozviete sa, prečo si v diskusiách o klíme, ale aj o medveďoch či komároch často nerozumieme a prečo to často nie je naša vina.

klimatická kríza
klimatická zmena
riešenie konfliktov
životné prostredie
vášnivosť
ochrana životného prostredia
vzťah k prírode
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Zuza Fialová

Popis

Nechápete, prečo sa ľudia dokážu do krvi pohádať o tom, či chrániť alebo "regulovať" medveďa, hoci sedia v kancelárii a nikdy žiadneho nestretli ani nestretnú? Konflikty kvôli prírode sú hlbšie, než by sa na prvý pohľad zdali. Vyplývajú z našej výchovy, z našich hodnôt, z toho, čo "nás učili v materskej škole".

Kurz má tri časti. V tejto sa zaoberáme rôznymi typmi vzťahu človeka a prírody a rôznymi postojmi z toho vyplývajúcimi. K videu je tento písomný materiál s magickým názvom Zničiť krtka https://www.pdcs.sk/blog/post/znicit-krtka-hodnotove-konflikty-v-strednej-europe-v Text obsahuje aj odkazy na odbornú literatúru spomínanú vo videu.

Pre zábavu si môžete urobiť záverečný test, ale na jeho zvládnutie je dobre pozrieť si všetky tri časti kurzu:

https://kahoot.it/challenge/04329429?challenge-id=313d514c-2501-45af-b444-a6a7061f1ae2_1654686881299

Game PIN: 04329429

V druhej časti kurzu sa venujeme problémom konzumnej spoločnosti a v tretej stratégiám, ako sa ako ľudia snažíme s problémami klímy a prírody vyrovnať.

Prihláška na prezenčný online platený kurz, kde si vyskúšame techniky a situácie dialógu v konfliktoch o prírode a klimatickej kríze. https://www.pdcs.sk/otvorene-kurzy/kurz/ako-sa-nehadat-o-klimatickej-krize

O autorovi

Zuza Fialová

Zuza je sociologička, školí, trénuje a píše. Zaujíma sa o spoločenské konflikty spojené s klimatickou krízou. Učí, ako sa rozprávať o ťažkých hodnotových témach s blízkymi, spolupracovníkmi, či partnermi.

Instagram: https://www.instagram.com/zuza_fialova/


Podobné ponuky