>
Príležitosť Konflikty a klimatická kríza 2: Problémy konzumnej spoločnosti

Konflikty a klimatická kríza 2: Problémy konzumnej spoločnosti

Študenti vysokej školy, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie

Bezplatný video kurz o hlbších príčinách konfliktov súvisiacich s klimatickou zmenou a prírodou. Zameriava sa na spoločenské otázky - príčiny aj dôsledky zmeny klímy ako konzumerizmus, nadmerná spotreba energie z fosílnych palív, ale aj na spotrebný prístup v medziľudských vzťahoch. Odkazuje na množstvo zdrojov k daným témam.

klimatická zmena
klimatická kríza
riešenie konfliktov
sociálne problémy
konzumerizmus
Typ vzdelávania
Kurz
Autor
Zuza Fialová

Popis

Tento kurz vás prenesie v téme klimatickej zmeny ďalej za titulky každodenných správ. Pochopíte, že zmeny na planéte hlboko súvisia so zmenami v spoločnosti, charakterom vzťahov aj spôsobu spoločenského usporiadania, ktoré máme. Ukazuje niektoré prepojenia medzi bezpečnosťou, spotrebou energie, klimatickou krízou a hlbokými spoločenskými problémami na Slovensku aj vo svete. Video ku kurzu bolo vytvorené na jar 2020, ale je viac ako aktuálne aj dnes.

Ako doplnkový materiál si vypočujte podcast Korona-klíma-konflikty: Nie vírus, nie uhlík, vzťahy sú problém https://open.spotify.com/episode/2a3gfGu2kw5tieM15GhATU?si=8cruR4oiQDGFYAIZ3v5qGg

K podcastu je vytvorený aj textový materiál

https://www.pdcs.sk/blog/post/korona-klima-konflikty-nie-virus-nie-uhlik-vztahy-su-problem

A tiež tu máme zábavný kvíz, ktorý si môžete urobiť https://kahoot.it/challenge/06060120?challenge-id=313d514c-2501-45af-b444-a6a7061f1ae2_1654699175031

Game PIN: 06060120

Zdroje spomenuté vo videu sú vypísané priamo v popise videa na Youtube.

O autorovi

Zuza Fialová

Zuza je sociologička, školí, trénuje a píše. Zaujíma sa o spoločenské konflikty spojené s klimatickou krízou. Učí, ako sa rozprávať o ťažkých hodnotových témach s blízkymi, spolupracovníkmi, či partnermi.

https://www.instagram.com/zuza_fialova/


Podobné ponuky