>
Príležitosť LNG terminál: Hrozba pre Bratislavu?

LNG terminál: Hrozba pre Bratislavu?

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, startupy, verejné inštitúcie, študentské projekty, neziskové organizácie

Pozývame Vás na stretnutie k pripravovanej výstavbe LNG terminálu v bratislavskom prístave (projekt spadá pod MČ Ružinov), ktorý môže predstavovať riziko nielen pre obyvateľov, ale aj pre prírodu a zásoby pitnej vody.

Fakty a obavy vysvetlí riaditeľka Greenpeace Slovensko, Katarína Juríková. Po prednáške bude priestor na spoločný rozhovor a prípadné otázky.

Vstup na prednášku je zadarmo.
________________________________________________________________________

O ČO IDE?

👀👀


Ministerstvo dopravy v spolupráci s Verejnými prístavmi a.s. plánuje postaviť v bratislavskom prístave LNG terminál. Nachádzať sa má iba 50 m vzdušnou čiarou od Žitného ostrova a slúžiť bude primárne pre lode riečnej dopravy. Takýto terminál však môže predstavovať bezpečnostné, environmentálne, ale najmä klimatické riziká.

👉

Viac o problematike výstavby LNG terminálu nájdete aj na https://faktnielng.sk/

Tešíme sa na Vás.

vzdelávanie
bratislava
udržateľný mestský rozvoj
vodné hospodárstvo
udržateľnosť
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
26. 9. 2023 o 18:30 (CET)
Autor
Katarína Juríková

Popis

O autorovi

Katarína Juríková

Viac ako 7 rokov pôsobí v organizácii Greenpeace, v súčasnosti je riaditeľkou jej slovenskej kancelárie. Bakalárske štúdium absolvovala v odbore Humánnej ekológie na College of the Atlantic v USA, magisterské štúdium z Rozvojových štúdií nadobudla na York University v Toronte. V minulosti sa venovala politickej ekonómii agropotravinových systémov. Viedla taktiež etnografický projekt so ženami pôvodného Majského obyvateľstva v Guatemale, ako aj projekt s roľníckymi komunitami v Mexiku zameraný na dopady dohody o otvorenom trhu na tieto komunity.


Podobné ponuky