>
Príležitosť Diskusia Podnikateľský mindset vo vede ⎸1. máj v Novej Cvernovke

Diskusia Podnikateľský mindset vo vede ⎸1. máj v Novej Cvernovke

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, startupy, študentské projekty

Diskusia Podnikateľský mindset vo vede ponúka iný pohľad na získavanie skúsenosti pre tvoju budúcu kariéru. Budeme diskutovať s troma hosťmi, ktorí majú skúsenosti s podnikaním v biotechnológiách, ale na celkom odlišných leveloch a s iným príbehom.

Zvyčajne počúvame rady o rozbiehaní biznisu a biznis skúsenostiach od úspešných riaditeľov/riaditeliek firiem s dlhoročnými skúsenosťami. Ale ako tieto výzvy vnímajú študenti a absolventi? Čo znamená podnikateľský mindset pre mladých vedcov, ktorí sa stretli s podnikaním? V čom je podnikanie v biotechnológiách iné?

Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
1. 5. 2022 o 14:00 (CET)
Autor
Lifbee Academy

Popis

Diskutovať budeme s absolventkou Lifbee Academy a vedkyňou v oblasti molekulárnej biológie - Soňou Gubovou, začínajúcim podnikateľom a spoluzakladateľom biotech startupu Mariánom Kupčulákom, a podnikateľom v oblasti vzdelávania a spoluzakladateľom Lifbee Academy - Matejom Heldom.

Zároveň nás počas celého dňa programu 1. mája môžete zastihnúť v našej kancelárií v priestoroch Coworku Cvernovky, kde širokej verejnosti otvárame naše brány.
Príďte pokecať radi vás uvidíme!

Ako sa k nám dostaneš?
Diskusia je súčasťou programu 1. mája Deň otvorených ateliérov v Novej Cvernovke - https://fb.me/e/2b7IRiAyW. Nájdeš nás na 5. poschodí coworking Cvernovka v komunitnej kuchynke.
Diskusia nie je spoplatnená, ale spadá pod vstupné, ktoré platíš pri vstupe do Novej Cvernovky pri príležitosti 1. mája a dáva ti možnosť zúčastniť sa celodenného programu.

O diskutujúcich ️:

Marián Kupčulák: Marián vyštudoval bakalára z biochémie na Prírodovedeckej fakulte Univerzite Komenského, absolvoval dve výskumno-študijné stáže vo Vienna Biocenter v Rakúsku a na University of Gothenburg vo Švédsku. Následne študoval na University of Oxford, kde tento rok obdržal DPhil in Biochemistry. V rokoch 2019/2020 bol sekretárom v Oxford University Biotech Society, v roku 2021 bol súčasťou víťazných tímov v SynBioUK Catalyse 2021 (projekt "Cellhound") a v Lifbee Academy Biohackaton 2021 (projekt "Babybiome"). V súčasnosti pracuje ako Chief Scientific Officer biotechnologického startupu.

Soňa Gubová: Soňa pôsobí na pozícii vedca v oblasti molekulárnej biológie vo firme MultiplexDX. Je absolventkou inžinierskeho štúdia biotechnológie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Po dokončení štúdia pol roka stážovala v Cancer Research Center v Španielsku. Popritom bola študentkou vzdelávacieho programu Lifbee Academy.

Matej Held: Matej vyštudoval marketingový manažment na OF EU v Bratislave. Bol členom dvoch bratislavských Hackerspaces, kde popularizoval témy nových technológií, vzdelávania a environmentálnej udržateľnosti. Založil úspešnú vzdelávaciu spoločnosť Hemisféra, ktorú neskôr predal. Je spoluzakladateľom Lifbee Academy, ktorá sa zameriava na spoločensky zodpovedné podnikanie a biopodnikanie.

Tešime sa na vás!

O organizátorovi:
Lifbee Academy je vzdelávací program spojený s inovačným inkubátorom, ktorý prináša unikátnu skúsenosť pre mladých ľudí z oblasti vedy, biznisu, IT alebo dizajnu. V Lifbee Academy spájame témy podnikania a biotechnológií, ktoré aplikujeme na oblasť ľudského zdravia a environmentálnych výziev.
__________________________
Prihlás sa do unikátneho vzdelávacieho programu Lifbee Academy na www.lifbee.com/lifbee-academy a pošli svoju prihlášku už dnes!


O autorovi

Lifbee Academy

Lifbee Academy je vzdelávací program spojený s inovačným inkubátorom, ktorý prináša unikátnu skúsenosť pre mladých ľudí z oblasti vedy, biznisu, IT alebo dizajnu. V Lifbee Academy spájame témy podnikania a biotechnológií, ktoré aplikujeme na oblasť ľudského zdravia a environmentálnych výziev.


Podobné ponuky