>
Príležitosť Čo sa vieme o kontrole lokálnej demokracie naučiť z americkej skúsenosti?

Čo sa vieme o kontrole lokálnej demokracie naučiť z americkej skúsenosti?

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, neziskové organizácie, verejné inštitúcie, startupy, študentské projekty

Pozývame vás na online diskusiu „Čo sa vieme o kontrole lokálnej demokracie naučiť z americkej skúsenosti?“ so zahraničnou expertkou na lokálnu žurnalistiku a problematiku vznikania mediálnych púští Sarah Stonbely, ktorá v súčasnosti pôsobí ako riaditeľka State of Local News Project, ktorý sleduje a analyzuje aktuálny stav médií v celej Amerike, identifikuje miestne spravodajské púšte a upozorňuje na oblasti, ktorým hrozí tento stav.

občianska spoločnosť
verejná kontrola
médiá
aktívne občianstvo
mediálne púšte
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
22. 2. 2024 o 16:00 (CET)

Popis

Na diskusii budeme preberať hlavné charakteristiky mediálnych púští, akým spôsobom sa na potrebný výskum zbierajú dáta, aké typy samospráv sú najviac náchylné na vznik mediálnych púští, ako tým trpí demokracia a tiež, k akej politickej orientácii inklinujú ľudia žijúci v týchto oblastiach. Skúsime porovnať stavy v Amerike a Európe a zistiť, ako možno ďalšiemu vzniku púští predchádzať.

Online diskusia sa uskutoční vo štvrtok 22. februára o 16:00

Diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku.

V prípade záujmu vás prosíme o vyplnenie prihlasovacieho formulára a následne, pred diskusiou, vám zašleme link na pripojenie.

Diskusia je financovaná US Ambasádou na Slovensku v rámci projektu „Mapovanie mediálneho prostredia v slovenských regiónoch a podpora lokálnych novinárov“ 


Podobné ponuky