>
Príležitosť Aplauz ženám v IT - Spoznaj svoj ženský vzor v IT

Aplauz ženám v IT - Spoznaj svoj ženský vzor v IT

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli, profesionáli, učitelia, študentské projekty

Ako vyzerá práca programátorky, testerky, projektovej manažérky či UX/UI dizajnérky? To sa budú môcť opýtať tvárou tvár účastníčky eventu APLAUZ ŽENÁM V IT, ktorý organizujeme pri príležitosti Medzinárodného Dňa Žien v IT s spolupráci s Košice IT Valley. Ženy majú v oblasti informačných technológií nezastúpiteľné miesto. A tých neobsadených miest v IT je u nás ešte dosť. Na Slovensku v roku 2019 chýbalo 13 000 IT pracovníkov a podľa prieskumu sa bude stav ešte zhoršovať. Poďme spolu zvýšiť pomer žien v IT a pomôžme tak sebe aj Slovensku.

ženy v it
technológie
ux design
programovanie
projektový manažment
data science
scrum master
Typ vzdelávania
Udalosť
Dátum a čas eventu
22. 4. 2021 o 18:00 (CET)

Popis

Oslávme všetky priebojné ženy, ktoré sa rozhodli preraziť v mužmi dominovanej profesii. Neraz čelili zbytočným prekážkam, vyplývajúcich z nevedomých či vedomých predsudkov a aj tak to nevzdali. A sú vzormi pre všetky ostatné ženy, ktoré po tomto povolaní túžia. Počas podujatia budú mať účastníčky možnosť opýtať sa 8 žien pracujúcich na rôznych pozíciách v oblasti IT, čo ich zaujíma.

Vďaka podpore partera Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia bude pre všetky registrované či registrovaných zadarmo. A síce online, nebude to na sucho. Ak si pripravíte tie správne ingrediencie, barman z košického The Grapes vás naučí namiešať si drink v alko aj nealko verzii. Na drink s názvom "Aplauz" si pripravte gin, šťavu z grepfruitu, limetku, hnedý cukor a perlivú minerálku.

Medzi virtuálnymi miestnosťami sa bude dať prechádzať, takže bude možné zapojiť sa do viacerých diskusií. Predstavíme ženy z IT, z ktorých každá má za sebou silný príbeh a reprezentuje inú oblasť. Na záver nás čaká zábavný kvíz, z ktorého si 3 najšikovnejšie súťažiace odnesú pekné ceny.

Koho môžete na evente stretnúť?

Vstup je bezplatný, potrebné je sa len registrovať TU: https://www.leanin.sk/events-1/aplauz-zenam-v-it-online-networking


Podobné ponuky