Protikorupčná akadémia

Protikorupčná akadémia

Študenti strednej školy, študenti vysokej školy, mladí profesionáli
Komunita Zastavme korupciu
Komunita Zastavme korupciu Profil organizácie

Otvárame Protikorupčnú akadémiu, ktorá pripraví mladých na boj proti korupcii v ich meste

zastavmekorupciu
akadémia
boj proti korupcii
vzdeávanie

Popis

Zaujímaš sa o verejné dianie? Celospoločenské témy ti nie sú ľahostajné? Ak máš 17-28 rokov a chuť meniť veci k lepšiemu, hľadáme práve teba!

Protikorupčná akadémia je 3-mesačný bezplatný program zameraný na vzdelávanie, osvetu a aktivizáciu mladých ľudí. Cieľom programu je odovzdať mladým ľuďom vedomosti a zručnosti, vďaka ktorým môžu byť aktívni v boji proti korupcii vo svojom meste či obci. V akadémii sa budeš učiť od najlepších:

  • ako robiť verejnú kontrolu,

  • ako začať s investigatívou,

  • ako organizovať osvetové podujatie či diskusiu,

  • kde upozorniť na podvody,

  • ako pripraviť kreatívnu kampaň,

  • a mnoho ďalších dôležitých vedomostí a zručností.

Počas celých 3 mesiacov budú na akadémii participovať odborní garanti, ktorí sú zároveň partnermi programu: spravodajský portál Aktuality, Investigatívne centrum Jána Kuciaka, advokátska kancelária AGM partners, Akadémia kritického myslenia, Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti, reklamná agentúra Diorama.

Akadémia svoje brány otvorí začiatkom októbra. Čas na zaslanie prihlášky je do 8.septembra. Z uchádzačov vyberieme 25 najlepších.

Prihláška na Protikorupčnú akadémiu - https://komunita.zastavmekorupciu.sk/akademia/

O autorovi

Komunita Zastavme korupciu

Projekt Komunita Zastavme korupciu je jednou z aktivít Nadácie Zastavme korupciu. Vytvárame priestor pre mladých ľudí z celého Slovenska, ktorí chcú bojovať proti korupcii na lokálnej úrovni, vo svojom meste či obci.