Miesto:
homeoffice
hybrid (Košice)
Pracovný čas:
flexibilný
Prednášky u klientov realizujeme v časoch po dohode s lektormi/kami, tímové cally prebiehajú online a taktiež po dohode tak, aby vyhovovali všetkých. Pracujeme prevažne remote a s pomocou cloudových nástrojov.
Druh úväzku:
Skrátený úväzok
Spolupráca:
na faktúru
Odmena:
Kompenzácia neuvedená
20 - 50 eur za hodinu v závislosti od charakteru aktivity a seniority kandidáta/ky (možnosť práce na živnosť, autorskú zmluvu a pod.) Jednotlivé sadzby za prípravu vzdelávacích materiálov, lektorstvo online/onsite a účasť na príprave odborných štúdií budeme komunikovať uchádzačom v 2. kole pohovorov.
Aktualizované: 3. 6. 2024

Lektor/ka DEI a soft-skills

Si presvedčená/ý o dôležitosti tém diverzity a inklúzie na pracovisku? Chceš byť súčasťou dynamického tímu a pomáhať firmám a verejnému sektoru formovať inkluzívnejšie pracovné prostredie? Potom do našej novovznikajúcej iniciatívy Skilloria hľadáme práve TEBA!

flexi
FLEXi faktor oceňujú napríklad pracujúce mamy s malými deťmi, projekťáci či študenti.
vzdelávanie
rovnosť na pracovisku
soft skills

Náplň práce

Náplň práce je flexibilná a prispôsobujeme ju možnostiam členiek/ov tímu:

  • Vedenie školení vo firmách, organizáciách a verejných inštitúciách online alebo prezenčne podľa vlastnej časovej dostupnosti

  • Spolupráca pri tvorbe nových konceptov a vzdelávacích materiálov

  • Asistencia s propagáciou služieb a príležitosť pomôcť s hľadaním nových klientov, starostlivosť o existujúcich klientov

  • Sledovanie noviniek v oblasti DEI&AB a zdieľanie vedomostí a skúseností v tíme na pravidelných 2-týždenných online stretnutiach

  • Spolupráca s členkami/mi tímu (marketing, PR, lektorky, administratíva/reporting)

  • Účasť na grantových projektoch so zameraním na DI&AB vzdelávanie pre verejnosť podľa vlastných kapacít

  • Vyhodnocovanie úspešnosti vzdelávacích aktivít

  • Účasť na tímových online stretnutiach a potrebná dokumentácia súvisiaca so školeniami

Koho hľadáme

Hľadáme človeka so srdcom pre rovnosť a spravodlivosť, ktorý spĺňa viaceré z nasledovných požiadaviek:

  • Skúsenosti s vedením interaktívnych školení v oblasti diverzity a inklúzie a/alebo soft skills (Min. 2 roky)

  • Výborné vyjadrovacie a argumentačné schopnosti, kritické myslenie

  • Schopnosť školiť a komunikovať plynulo v slovenskom a anglickom jazyku

  • Schopnosť angažovať účastníkov vzdelávacích podujatí k diskusii/akcii

  • Vysoký stupeň profesionality, etiky a schopnosť adaptovať sa na rôzne firemné kultúry

  • Otvorenosť a ochota neustále sa vzdelávať a rozvíjať v oblasti

  • Skúsenosť s prácou v korporátnom prostredí je výhodou

  • Vítame kandidátov/ky reprezentujúcich aj znevýhodnené (marginalizované) skupiny obyvateľstva

  • Primárna lokácia Košice / Bratislava

  • Skúsenosť s prácou s cloudovými nástrojmi (Canva, Google Workspace, Trello) výhodou

  • Preukázateľné porozumenie a podpora kľúčových pilierov školení DEI (diverzita, inklúzia, rovnosť), vrátane antirasizmu, feminizmu, multikultúrneho vzdelávania, queer teórie, privilégií, fyzických/mentálnych znevýhodneniach, ohrozených skupín, predsudkov, mikroagresií atď.

  • Schopnosť a ochota pracovať v tíme, reprezentovanie značky Skilloria, schopnosť dávať a prijímať konštruktívnu spätnú väzbu

  • Schopnosť riešiť a zvládať ťažké konverzácie, prípadne konflikty počas vzdelávacieho procesu

  • Nie je v konflikte záujmov (nepracuje paralelne pre inú značku/firmu/seba ako lektor/ka DEI&AB/soft-skills)

  • Odhad vyťaženosti - 4 - 10 hodín týždenne (v závislosti od množstva prebiehajúcich neziskových projektov a komerčných zákaziek)

Prečo si vybrať nás

Prečo sa stať súčasťou Skilloria:

Veríme v silu diverzity a inklúzie. Radi privítame kandidátov a kandidátky z rôznych kultúrnych, etnických, vekových skupín, ženy na materskej, ľudí so znevýhodnením a pod. Ponúkame konkurencieschopné finančné ohodnotenie a príležitosti na profesionálny rast. Skilloria je značka pod občianskym združením Ženský algoritmus, ktorého misiou je rodová rovnsť v oblasti technológií a manažmentu a podporuje inovácie, kreativitu a spoluprácu. Veríme v inklúziu a férové zaobchádzanie na pracovisku. Chcete byť súčasťou zmeny a pomáhať firmám stavať mosty medzi normou a inakosťou? Pridajte sa k nám!

Zašlite nám svoj životopis a link na video ukážku Vašej prezentácie na max 2 min.

Môže ísť o nahrávku z reálneho alebo simulovaného školenia, váš prejav nám pomôže vyselektovať uchádzačov/ky, akých/é hľadáme a ušetriť váš aj náš čas pre prípradný pohovor. Ďakujeme!

Znalosť jazyka

  • anglický - B2 - stredne pokročilý

Zručnosti

  • lektorské zručnosti - pokročilý

Dodatočné informácie

Nevyberáme len na základe skúseností, ale aj na základe potenciálu v danej roli uspieť. Mysli na to, keď budeš mať pocit, že na rolu nemáš dosť skúseností. Tvoj charakter, schpnosť učiť sa a zápal pre témy, ktoré riešime je pre nás priorita #1!

Detaily

Nástup

Ihneď (dohodou)

Pre koho

  • vysokoškoláka
  • čerstvého absolventa vysokej školy
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála

Manažér

Lenka Hlinková

LinkedIn profil

O organizácii

Ženský algoritmus o.z.

Približujeme Slovensko k rodovej rovnosti. Búrame stereotypy, staviame mosty. Pomáhame ženám dosahovať ich maximálny potenciál v práci, vzdelávame Slovákov v oblasti diverzity, inklúzie a informačných..
Viac o organizácii