>
Kancelária europoslanca Martina Hojsíka

Kancelária europoslanca Martina Hojsíka

Grooslingova 52, 81102, Bratislava
Projekt / iniciatíva bez právnej formy
marketingová komunikácia
sociálne siete
politika
Obsah vo vzdelávaní
aktuálne 0 (celkom 0)
Dobrovoľnícke projekty
aktuálne 0 (celkom 0)
Pracovné ponuky
aktuálne 0 (celkom 0)

O iniciatíve


Martin Hojsík bojuje za zdravie ľudí a ochranu prírody a zvierat už vyše 25 rokov. Začínal ako aktivista a ochranár, teraz v tomto úsilí pokračuje ako politik. 

Od roku 2019 je poslancom Európskeho parlamentu, kde pracuje na odvrátení klimatickej hrozby, ochrane biodiverzity a zvierat, regulácii nebezpečných chemických látok a podpore bezpečných a zdravých potravín. Ako aktívny europoslanec pôsobí v štyroch výboroch - ENVI (životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín), ITRE (priemysel, výskum a energetika), BUDG (rozpočet) a ANIT (ochrana zvierat počas prepravy).

V roku 2020 ho prestížny portál Politico.eu označil za jedného z 20 europoslancov a europoslankýň, ktorých sa oplatí sledovať, a súčasne za jedného z TOP 5 ľudí v Európe, ktorí majú najväčší vplyv na boj proti škodlivým pesticídom. 

V minulosti pôsobil ako programový riaditeľ organizácie na ochranu zvierat Four Paws, pracoval v globálnych kampaniach zameraných na korporácie a verejné politiky pre Action Aid, Greenpeace International a komunikačných kampaniach pre národné kancelárie Greenpeace. 

Martin je podpredsedom hnutia Progresívne Slovensko.


Podobné ponuky