>
Hemisféra

Hemisféra

Pribinova 10, 821 09, Bratislava - mestská časť Ružinov
Nezisková organizácia
IČO: 50125656
vzdelávanie
kurz
gamecraft
gamecamp
techart camp
summer game dev
vzdelávanie
digitalizácia
inovácie
gamedev
Obsah vo vzdelávaní
aktuálne 0 (celkom 0)
Dobrovoľnícke projekty
aktuálne 0 (celkom 0)
Pracovné ponuky
aktuálne 0 (celkom 0)

O organizácii

Hemisféra ľavá o.z. sa venuje už deväť rokov vzdelávaniu detí a dospelých v oblasti digitálnych technológií. Vytvorila komplexnú vzdelávaciu platformu v oblasti herného vývoja a združuje široké spektrum ľudí, ktorí sa venujú nielen tvorbe počítačových hier.

Základným pilierom portfólia aktivít združenia sú kurzy vývoja počítačových hier pre deti od 8 do 15 rokov – GameCraft, ktoré prebiehajú prezenčne na školách aj v online priestore (cca 300 detí ročne z celého Slovenska). Vzdelávanie je postavené na individuálnom prístupe lektora a využívaní unikátneho gamifikačného systému.

V letných mesiacoch Hemisféra organizuje detské denné tábory GameCamp / 8-15r (Bratislava, Žilina, Prešov, Košice, Trnava), TechArt Camp / 13-18r (Bratislava) a letnú školu tvorby hier pre študentov a mladých dospelých Summer Game Dev. Na letných projektoch sa pohybuje počet účastníkov okolo 1000.

Naše portfólio aktivít dopĺňa aj naše herné štúdio kde sa venujeme tvorbe videohier. Zároveň tvoríme podcast Videoherná výchova, ktorej cieľom je vzdelávanie širšej verejnosti a to najmä rodičov, učiteľov a nadšencov vzdelávania, ktorí chcú lepšie porozumieť hrám a deťom.

Hemisféra sa spolu s partnerskými organizáciami taktiež aktívne podieľa na tvorbe moderného vzdelávania v oblasti hier a IT technológií. Spolu vytvárame ekosystém, v ktorom sa zameriavame na viacero oblastí spoločenského problému odlivu talentov do zahraničia a neprispôsobeného vzdelávania 21. storočiu.

Ciele organizácie priamo vychádzajú z našej vízie a poslania, kde veríme, že otvorený prístup a kvalitné vzdelanie sú základom úspechu jednotlivca ako aj prosperujúcej spoločnosti.

Naše partnerské organizácie, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť našu víziu a ciele sú:
Skyro - novovznikajúca stredná škola zameraná na IT a AI.
OpenLab - občianske združenie, ktoré prináša moderné vzdelávanie na verejné odborné stredné školy v IT
GameChangers - crowdfundingová platforma pre herných vývojárov a začínajúce herné štúdia.
Warper - venture builder, program, ktorý pomáha budovať startupy na mieru šitým mentoringom a pomáha im získať investície rizikového kapitálu.
WEZEO - hybridné softvérové štúdio, ktoré sa zameriava na technologický vývoj startupov a inovatívnych firiem a takisto buduje inovatívne firmy a technologicko-vzdelávacie organizácie.


Podobné ponuky