Človek v ohrození, n.o.

Človek v ohrození, n.o.

Baštová 343/5, 81103, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
Nezisková organizácia
IČO: 50082001
humanitárna pomoc
globálne vzdelávanie
ľudské práva
menšiny
Obsah vo vzdelávaní
aktuálne 0 (celkom 0)
Dobrovoľnícke projekty
aktuálne 0 (celkom 0)
Pracovné ponuky
aktuálne 0 (celkom 0)

Sociálne siete

O organizácii

Človek v ohrození je mimovládna nezisková organizácia. V roku 1999 ju založila skupina novinárov, ktorými ľudsky pohli drvivé dôsledky konfliktu na civilistov vo vtedajšom vojnou zmietanom Kosove. Ich spontánna humanitárna reakcia vyústila do potreby založiť organizáciu, ktorá adresne reaguje na vzniknuté krízové situácie vo svete.

Naše aktivity sa odvtedy rozrástli. Okrem humanitárnej pomoci sa venujeme aj dlhodobým projektom rozvojovej spolupráce, podpory ľudských práv a globálneho vzdelávania. Najdôležitejšia je podľa nás adresná pomoc, spolupráca s miestnymi partnermi a efektívne využívanie finančných zdrojov. V polovici roku 2016 sme spojili sily s českou organizáciou Člověk v tísni a prebrali sme projekty vo vylúčených komunitách na Slovensku, ktoré dovtedy úspešne viedol Člověk v tísni Slovensko. Začali sme tak pomáhať so sociálnou integráciou ľuďom, ktorých chudoba vytlačila na okraj spoločnosti. Organizujeme medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet.

NAŠÍM POSLANÍM je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojnových konfliktov, prírodných katastrof a autoritárskych režimov. Vzdelávacími aktivitami a prácou vo vylúčených komunitách na Slovensku prispievame k budovaniu otvorenej, tolerantnej a inkluzívnej spoločnosti.