Veronika Kvietková

Veronika Kvietková
Institut d’études politiques Paris (IEP/Sciences Po), Reims, Social Sciences
Detva, Banskobystrický kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Chceš na sebe pracovať a dosiahnuť viac než sa od teba očakáva? Ak si odpovedal/a áno, si na správnej adrese! :)
Spoločne nájdeme spôsob ako sa dopracovať k tvojmu lepšiemu ja. Lebo o tom to celé je, byť zajtra lepší než sme dnes.

S čím viem ako mentor pomôcť

sebarozvoj
štúdium v zahraničí
definovanie cieľov
práca s mládežou

Viac o mne

Som študentka, aktivistka, feministka, a v budúcnosti vidím pokračovanie mojej kariéry v diplomacii, politike či bezpečnosti.
Milujem tanec, slnečné dni, ovocie, a pocit satisfakcie, keď vidím výsledky môjho úsilia a rast tých, ktorým som akokoľvek pomohla na ceste za ich cieľmi. Pomoc iným pociťujem v prvom rade ako zodpovednosť, ktorú má každý, komu bola podaná pomoc a podpora, aby sa dostal tam kde je dnes. Preto ma napĺňa pomáhať ďalším mladým ľuďom rásť a rozvíjať svoj potenciál.

Kľúčové slová o mne

neformálne vzdelávanie
štúdium v zahraničí
aktivizmus
sebarozvoj

Vzdelanie

Vysokoškolské
BA, Social Sciences
Institut d’études politiques Paris (IEP/Sciences Po), Reims
Bakalárske štúdium na Sciences Po je vyskladané veľmi interdisciplinárne a ponúka široký rozhľad, prevažne v humanitných vedách. Core curriculum prvého ročníka tvoria predmety: Core Economics, History of the Long 19th cenutury, Political Institutions (Constitutional Law), Humanities: Race and class in the United States, Political Science, Sociology, Mathematics Applied to Social Sciences, a Statistics. Každý študent si vyberá svoj major a minor pre druhý ročník: Politics & Government (Political Science + Law)/ Political Humanities (philosophy + History + Humanities) / Economy & Society (Economics + Sociology) a minors sú: International Relations, International Trade and Finance, Thinking like a lawyer, Sociology. Môj major je Political Humanities a minor International Trade & Finance. Súčasťou môjho štúdia je aj Civic Engagement Program, v rámci ktorého sa venujem téme občianskej identity - ako sa prelína európska identita s tou národnou medzi občanmi EÚ a vzdelávaniu mladých.
2019 – súčasnosť
Stredoškolské
Gymnázium Andreja Kmeťa
Banská Štiavnica
Bilingválne slovensko-anglické štúdium s dosiahnutím úrovne C1 v anglickom jazyku. Počas štúdia som sa venovala aktivizmu a práci s mládežou v rámci neziskových organizácií na lokálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni.
2014 – 2019

Doplnkové aktivity a úspechy

Model European Parliament for Central and Southeastern Europe (MEP CSEE)
Vďaka mojej práce počas MEP Slovakia 2018 som získala nomináciu na regionálny MEP, ktorý sa konal vo Viedni. Mala som tak možnosť spolu s mojou delegáciou reprezentovať Slovensko v komunite delegácií z 10+ európskych krajín z nášho regiónu.
2018
IELTS English Language Certificate C1
2019

Preferencie

  • stredoškoláka
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring