>

Tomas Melisko

Tomas Melisko
CEO @ InoCloud
Imperial College London, Londýn, Manažment, 2010
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Rád by som svojou každodennou prácou pomohol Slovensku stať sa sebavedomou krajinou s jasnou stratégiou na podporu inovácií, talentov, high-tech R&D a zodpovedného a slušného líderstva.

S čím viem ako mentor pomôcť

tech mentoring

Viac o mne

Po ukončení štúdia na 2 univerzitách v Anglicku a následnej kariére v zahraničí v oblasti konzultingu a bankovníctva som sa rozhodol vrátiť späť na Slovensko. Po návrate domov som pracoval na firemných stratégiách a biznis developmente. Participoval som na tvorbe nových služieb pre HB Reavis a pôsobil ako výkonný riaditeľ platformy Symbiosy so zameraním na smart riešenia v kanceláriách. Pomohol som tiež spustiť dcérsku firmu Origameo, inovačný hub v Twin City či koncept HubHub v rámci strednej Európy. Aktuálne pôsobím ako výkonný riaditeľ mladej slovenskej spoločnosti InoCloud, v rámci ktorej sa nám podarilo vyvinúť pokročilú dátovú platformu s vlastným hardwarom a softwarom. Tá je vhodná pre tréning algoritmov autonómneho riadenia, virtuálnych asistentov či veľkých dátových modelov pre vysokovýkonné výpočty pre najnovšie technológie v oblasti umelej inteligencie či simulácií vo vede a výskume.

Kľúčové slová o mne

umelá inteligencia
inovácie
medzinárodné projekty
budovanie značky

Pracovné skúsenosti

CEO @ InoCloud
Bratislava
InoCloud poskytuje ekologickejšie, rýchlejšie a transparentnejšie cloudové služby zamerané na aplikácie AI. Spoločnosť ponúka atraktívny pomer ceny a výkonu na trénovanie modelov AI akémukoľvek start-upu/scale-upu primárne so sídlom v strednej a východnej Európe. Nová Hyper-konvergovaná infraštruktúra (HCI) implementovaná InoCloud-om využíva energeticky efektívny hardvér v tandeme s kompresnými metódami na zníženie vplyvu tréningu veľkých modelov AI na životné prostredie.
2021 - súčasnosť
Head of Department @ Symbiosy by HB Reavis
Bratislava
Pomocou zberu dát a ich interpretácie Symbiosy zabezpečuje príjemnejšie a najmä proaktívne pracovné prostredie vďaka desiatkam senzorov a technológiám, ktoré nastavia to ideálne prostredie. Unikátny zber dát jednoducho zvyšuje zdravie a produktivitu pracovného priestoru.
2015 - 2021

Vzdelanie

Vysokoškolské
MSc. Management, Manažment
Imperial College London, Londýn
2009 – 2010

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring

Ďalší mentori