>

Tomáš Mašek

Tomáš Mašek
Chief Executive Officer @ Vacuumlabs
Univerzita Komenského v Bratislave, Bratislava, Žurnalistika, 2009
Bratislava, Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Potom čo som založil, vybudoval a exitol úspešnú IT spoločnosť, prešiel som ku konkurencii a aktuálne vediem fintech-focused software house Vacuumlabs. Chcem zdieľať moje skúsenosti s cieľavedomými, šikovnými ľuďmi, ktorí sa chcú vyvarovať chýb, ktoré som počas mojej kariéry urobil ja a budovať firmy a) rýchlejšie b) efektívnejšie c) udržateľne. A zachovať si pritom mentálne zdravie :).

S čím viem ako mentor pomôcť

team coaching
team leadership
team management
web development
strategický management
stakeholder management
m&a
Leadership

Viac o mne

Vediem cca 220-osobovú softwarovú spoločnosť zameranú primárne na fintech a crypto vertikálu. Mám horizontálny skillset naprieč celým spektrom oddelení vo firme - Sales & Marketing, Delivery (začínal som ako programátor) či HR & Recruitment. Viem ako efektívne manažovať tímy, ale zároveň sa v tom rád zdokonalím, lebo práca s ľuďmi je tá najťažšia. Okrem toho som spoluinvestorom v dvoch startupoch, nemám rád arogantný a nadradený štýl podnikania a ostávam pri zemi. Preferujem servant-leadership štýl manažmentu.

Kľúčové slová o mne

team leadership
vývoj digitálnych produktov
strategický management
team management
web development
software development
leadership

Pracovné skúsenosti

Chief Executive Officer @ Vacuumlabs
Bratislava
Do Vacuumlabs som prešiel takmer po 15 rokoch strávených v Altamire. Na pozícií CEO je mojou úlohou posilniť leadership team etablovanej fintech-focused software engineering spoločnosti, predefinovať firemnú stratégiu a využívať moje leadership schopnosti na posilnenie pozície Vacuumlabs na globálnom fintech trhu.
2024 - súčasnosť
Chief Executive Officer @ Altamira Softworks, s. r. o.
Bratislava
Po tom, ako som v roku 2020 predal moju spoločnosť Altamira Softworks, ostal som vo firme na pozícií COO a viedol som merge slovenskej a ukrajinskej vetvy firmy do jednej konsolidovanej entity. V roku 2022 som prijal ponuku shareholderov stať sa CEO celej entity a odvtedy pokračujem vo vedení firmy. 2022 bol transformačný rok, ktorý bol v znamení mergu a začiatku vojny na Ukrajine, ktorá zamiešala karty na celom svete, a naučila ma čo-to aj o krízovom manažmente, s ktorým som dovtedy nemal veľké skúsenosti.
2009 - 2024

Vzdelanie

Vysokoškolské
Mgr., Žurnalistika
Univerzita Komenského v Bratislave, Bratislava
2004 – 2009
Stredoškolské
Gymnázium Metodova 2
Bratislava
2000 – 2004

Preferencie

  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • neziskovú organizáciu
  • verejnú inštitúciu
  • startup

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem

do 24 hodín


Ďalší mentori