>

Theodor Christofi

Theodor Christofi
Tlmočník @ Asociácia dentálnych hygieničiek Slovenska (ADHS)
University of Jyväskylä , Jyväskylä, Fínsko, Corporate Environmental Management
Jyväskylä, Fínsko

Prečo som na GROWNi

Máš ambície študovať v zahraničí, chuť objavovať nový svet a spoznávať pri tom sám seba? Ak si odpovedal/a áno, tak veľmi rád budem zdieľať svoje skúsenosti a poradím pri výbere univerzity, či študijného odboru.

S čím viem ako mentor pomôcť

výber univerzity
štúdium v zahraničí
sebarozvoj
sustainability
management

Viac o mne

Momentálne som študentom na University of Jyväskylä vo Físku v odbore Corporate Environmental Management a výsledným titulom Master of Science in Economics and Business Administration. Moje ambiciózne študijné počiatky sa zrodili na Bilingválnom gymnáziu Milana Hodžu v Sučanoch odkiaľ som sa najmä kvôli reprezentačnému športu presunul do neďalekého Olomouca na UPOL. Tam znovu objavil samého seba, zavesil snowboard na klinec a plne sa vložil do štúdia ekonomiky a manažmentu. Fascinoval ma HR v Ázii a jeho komplexnosť vo vzťahu k národnej histórii. Písal som teda bakalársku prácu na tému: The influence of Korean history on the current managemnt of human resources in Korean companies.

Počas štúdia v Južnej Kórei som pocítil nepríjemné vplyvy globálneho otepľovania a degradácie ekosystémov. Zamieril som preto na mástra do Fínska a podujal sa na štúdium udržateľnosti. Momentálne dosahujem najlepšie výsledky v ročníku a dúfam, že svoje znalosti prinesiem raz aj domov na Slovensko. Tohto roku som vyhral aj medzinárodnú súťaž Data-enabled Solutions for Circular Economy Challenge competition Finland s dizajnom software riešenia pre mapovanie produkcie biomasy spojeného s online trhom biomasy.

Som ambiciózny mladý chalan, čo sa nebojí zmeny a prekážky nevidí ako problém. Prekážky sú len životné lekcie a vždy sa dajú prekonať. Viem, že toho ešte veľa neviem, ale aspoň to málo čo sa na mňa nalepilo rád posuniem ďalej!

Kľúčové slová o mne

kreativita
charakternosť
chuť zlepšovať svet
vzdelávanie
dobrodruh

Pracovné skúsenosti

Student Ambassador @ University of Jyväskylä
Jyväskylä
Vývoj obsahu sociálnych médií, marketingový obsah a spolupráca s fínskymi vládnymi organizáciami. Propagácia univerzity prostredníctvom účasti na náborových webinároch a iných aktivitách.
2021 - súčasnosť
Tlmočník @ Asociácia dentálnych hygieničiek Slovenska (ADHS)
Tlmočenie na medzinárodných konferenciách, online aj osobne. Preklad dokumentov do angličtiny a komunikácia so zahraničnými aktérmi v mene ADHS.
2021 - súčasnosť
Transportation Assistant @ Embassy of the Republic of Korea
Praha
Bol som členom transportného tímu počas prezidentskej návštevy Moon Jae-ina v Prahe. Moje povinnosti spočívali v asistencii koordinátorovi prepravy s triedením vozového parku prezidentského konvoja po pyrotechnickej kontrole a dozore nad prepravou nákladu a batožiny z letiska do určenej destinácie. Ďalej som sa podieľal na plánovaní dopravy na najbližšie dni návštevy a pomáhal pracovníkom veľvyslanectva pri plnení úloh spojených s prezidentskou návštevou.
2018 - 2018

Vzdelanie

Vysokoškolské
(MSc) Master of Science in Economics and Business Administration, Corporate Environmental Management
University of Jyväskylä , Jyväskylä, Fínsko
Cieľom magisterského programu CEM je vychovať odborníkov na udržateľnosť podnikov so zameraním na životné prostredie. Svojim absolventom ponúka integrovaný a interdisciplinárny prístup k problematike životného prostredia, ktorý ich pripravuje na riešenie týchto zložitých problémov v podnikateľskom živote. Medzinárodné vzdelávacie prostredie poskytuje zručnosti na identifikáciu a riadenie environmentálnych vplyvov; podpora environmentálnej udržateľnosti v podnikaní; a inovácie nových obchodných riešení a udržateľných obchodných modelov.
2021 – súčasnosť
Bc, Korejština pro hospodářskou praxi
Univerzita Palackého , Olomouc, ČR
Spojený odbor aplikovanej ekonómie a kórejskej filológie
2017 – 2021
Study abroad, Medzinárodné štúdiá
Soonchunhyang University, Asan, Južná Kórea
Obsah štúdia: Medzinárodné vzťahy, Kórejská politika, Globálny biznis a intenzívny jazykový kurz
2019 – 2019
Stredoškolské
Bilingválne gymnázium Milana Hodžu
Sučany
Bilingválne gymnázium Milana Hodžu je štátne bilingválne gymnázium v Sučanoch s päťročným štúdiom, na ktorom sa vyučuje v anglickom jazyku. Vzniklo v roku 1991 za pomoci Britskej rady. Maturuje sa dvakrát: zo slovenčiny a angličtiny vo štvrtom ročníku a z odborných predmetov v piatom ročníku.
2012 – 2017

Doplnkové aktivity a úspechy

1st place Dipoloma for the Agricultural side-streams challenge
Výhra na medzinárodnej súťaži Data-enabled Solutions for Circular Economy Challenge competition Finland
2022

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem:

do dňa


Ďalší mentori