>

Štefan Koreň

Štefan  Koreň
Senior Consultant @ Partnersgroup SK
Poprad, Prešovský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

PONÚKAM: Rád pomôžem zodpovedať akúkoľvek otázku z oblastí financií, či už chceš len osobný účet zadarmo alebo chceš investovať a nevieš, ako začať. Rovnako viem pomôcť, ak by si chcel pracovať na zaoceánskej lodi, vidieť svet a zároveň zarobiť peniaze. HĽADÁM: V súčasnosti hľadám pomoc a vzácne rady v oblasti PR a digitálny marketing na sociálnych sieťach.

S čím viem ako mentor pomôcť

finančné trhy
finančná gramotnosť
finančná psychológia
finančné služby
gastronómia
cestovný ruch
vediet si ist svojou cestou

Viac o mne

A už do malička mám vlastnosť, že pozorujem ľudí okolo seba, ako sa správajú, čo robia a to ma ako každé dieťa ovplyvňovalo. Pri pohľade na ľudí z mojej rodiny a okolia som cítil, že to nie je úplne smer, ktorý chcem nasledovať. Intuitívne som vedel, že ak budem robiť to isté, dostanem sa do rovnakého bodu. Z toho vyplývalo, že je treba niečo urobiť inak.

Vždy som túžil po živote, kde budem zažívať slobodu. Myslím si, že je to v každom z nás, no nie každý sa rozhodne kráčať cestou, ktorá vedie k slobode, pretože to znamená prevziať zodpovednosť.

Už počas štúdia na hotelovej akadémii v Kežmarku som brigádoval každý víkend a prázdniny. Od 3. ročníka som brigádoval na Štrbskom plese v Kempinski, ktorý bol vtedy najlepší hotel na Slovensku. Väčšina mojich spolužiakov žúrovala a zabávala sa na diskotékach, keď som ja makal a získaval skúsenosti. Vedel som však, že práva táto obeta sa mi raz vráti.  

Keďže ako dieťa som veľa necestoval, mal som veľkú túžbu cestovať, lebo to je pre mňa symbolom slobody. Pri cestovaní má človek možnosť vidieť svet na vlastné oči, zažiť neopakovateľné momenty a priniesť si veľa skvelých zážitkov. Život vnímam ako dobrodružstvo a snažím sa plniť svoje sny a plány, ktoré mám. Približne od 14 rokov som chcel pracovať na lodi, pretože som mohol spojiť príjemné s užitočným. Zarábať peniaze a vidieť svet. Najskôr som pracoval na riečnej lodi, plavil som sa od Amstedamu do Bazilej, cez západné Nemecko. Chcel som ešte viac a tak som hľadal zaoceánske lode. Najskôr som absolvoval 3 neúspešné pohovory, kvôli mojej angličtine. Vytrval som a štvrtí pohovor v nemeckom jazyku bol už úspešný. Dostal som sa na jednu z najluxusnejších jácht sveta, MS Europa.  Toto obdobie bolo veľmi náročné, pretože som pracoval 11-12 hodín denne, medzitým ešte bezpečnostné cvičenia, bývanie v malej kajute, no veľmi ma to posilnilo. Precestoval destinácie ako Grónsko, Austráliu, Nový Zéland, Havaj, Karibik, Ameriku a späť cez celý Atlantik do Európy. Uvedomil som si, že po čom v mojom živote naozaj túžim. Kým ja som bol ten, ktorý tam makal, mohol som pozorovať hostí, ktorí si to užívali. Samozrejme som si to užíval aj ja, ale prial som si, aby som bol raz na druhej strane.

Keď som sa vrátil domov, musel som urobiť ďalšie rozhodnutia, že čo bude ďalej? Okrem iného som rozmýšľal, čo s ušetrenými peniazmi, ako ich zhodnotiť spôsobom, aby peniaze raz pracovali pre mňa a nie len ja pre peniaze. Okrem toho, že som tak premýšľal, začal som po návrate z riečnej lode už konať a povedal som si: ak mám zlyhať, tak zlyhám teraz, veď život je ešte dlhý, aby som mohol napraviť moje rozhodnutia. Vraví sa, že to najhoršie rozhodnutie je žiadne a možno ja ty si mal problém sa rozhodnúť. Kto nič neskúsi, nič nezistí a po návrate z cesty okolo sveta som videl, že moje ušetrené peniaze pracujú pre mňa. Bol to bod na mojej životne ceste, ktorý ma opäť ovplyvnil a ja som vedel, čo bude mojím ďalším krokom. Moja sloboda môže byť omnoho krajšia, keď pomôžem ľuďom na ich ceste za slobodou.

Je tomu už 6. rok a na tejto ceste som sa naučil veľmi veľa.  Tou najpodstatnejšou myšlienkou je, že každý z nás môže byť finančne slobodný. Aj práve preto som sa pustil do vývoja vzdelávacej hry cez vzdelávací projet Butterfly Effect od Leaf.

Kľúčové slová o mne

financie
game development
gastronómia
finančná gramotnosť
vzdelávanie

Pracovné skúsenosti

Senior Consultant @ Partnersgroup SK
finančné plánovanie a poradenstvo pre klientov s dlhodobým servisom celého portfólia.
2017 - súčasnosť
Chef de rang @ Hapag Lloyd
práca na jednej z najluxusnejších jácht sveta. Podarilo sa mi navštíviť pol sveta vďake tejto príležitosti, no naučil som sa veľa aj do osobného života.
2015 - 2016
Waiter @ Arosa GmbH
práca na riečnej lodi, ke som sa plavil od Amsterdamu, cez západné Nemecko až po Basilej.
2014 - 2015
Trainee @ Grand Hotel Kempinski High Tatras
Štrbské Pleso
Môj vstup do 5* servisu a veľkej gastronómmie. Veľmi veľa som sa tu naučil, čo mi pomohlo dostať sa na loď.
2011 - 2014

Vzdelanie

Stredoškolské
Hotelová akadémia Otta Brucknera Kežmarok
Kežmarok
2009 – 2014

Doplnkové aktivity a úspechy

Vývoj vzdelávacej hry
Snahou hry je priblížiť myšlienku FIRE (financial independance retire early), dôležitosť každodenných rozhodnutí,ktoré človek robí a uvedomenie, čo je pre človeka najdôležitejšia v živote.
2020

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • študentský projekt

  • dlhodobý mentoring

Ďalší mentori