Simona Pódová

Simona Pódová
Digital Portfolio Manager @ Nordea
Copenhagen School of Design and Technology, Kodaň, Digital Concept Development , 2017
Kodaň, Dánsko

Prečo som na GROWNi

Ako 19 ročné dievča plné ambícií a očakávaní som odišla zo Slovenska a presťahovala sa do Dánska. Napriek tomu, že ma rodičia nemohli finančne podporovať sa mi podarilo v Dánsku usadiť a teraz tu žijem už viac ako 8 rokov. Rada by som zdieľala svoje skúsenosti s mladými ľuďmi, ktorí majú podobné túžby a zvažujú štúdium, či prácu v zahraničí.

S čím viem ako mentor pomôcť

štúdium v zahraničí
štúdium v Dánsku
product design
digitálne zručnosti
project management
komunikácia

Viac o mne

V Kodani som vyštudovala Bakalárske aj Magisterské štúdium a teraz pracujem v jednej z najväčších Škandinávskych bánk ako Digital Portfolio Manager. Prvé pracovné skúsenosti som získala v start-upe ako Product Designer a potom som prešla do korporátneho prostredia finančnej inštitúcie. Vždy ma veľmi bavil digitálny dizajn a customer experience. Mojim poslaním je podieľať na vytváraní digitálnych produktov, ktoré nám uľahčujú život. Raz by som tieto skúsenosti chcela využiť aj na zlepšenie digitálneho prostedia pre Slovenského občana.

Kľúčové slová o mne

digtálne inovácie
mnažment
štúdium v zahraničí
štúdium v Dánsku
praca v zahranici
výber univerzity
technologické inovácie

Pracovné skúsenosti

Digital Portfolio Manager @ Nordea
Copenhagen
Portfolio management & governance of digital experiences (mobilebank & netbank). Focusing on alignment of value streams and operational excellence through Lean Portfolio practices in Agile (SAFe) set-up. Enabling performance management and delivering of Nordea Digital strategy by establishing outcome focused Objectives & Key Results and aligning development roadmaps for better tracking, increased transparency and improved decision making. Strengthening innovation culture by planning & hosting cross-organizational hackathons focused on improving customer experiences (in 2021 we held a hackathon where 70 people (14 teams) including developers, designers and business people worked together to solve problems and deliver business value).
2021 - súčasnosť
Product Designer @ Aviation eLearning
Copenhagen
Designing user experience & graphical interface for web and native application used in aviation industry to train pilots and flight crew using innovation 360 technology. Participating in all stages of the design process, from user research to wireframing, prototyping, user testing, creating graphical UI, to specification of requirements into specification for development teams
2014 - 2019

Vzdelanie

Vysokoškolské
Bachelor's Degree, Digital Concept Development
Copenhagen School of Design and Technology, Kodaň
2013 – 2017
Master's Degree, Digital Innovation and Management
IT University of Copenhagen, Kodaň
2017 – 2019

Preferencie

  • stredoškoláka
  • neziskovú organizáciu
  • verejnú inštitúciu
  • startup
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring