>

Natália Baránková

Natália  Baránková
Insitute for Advanced Architecture of Catalonia, Barcelona , Design for Emergent Futures, 2020
Bratislava , Bratislavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Motto najslávnejšieho startupového akcelerátora znie: Build something people want (Vybudujte niečo, čo ľudia chcú).Zlyhanie dosiahnuť product-market fit a úspech u používateľov je hlavným dôvodom zlyhania startupov. Počas mojej niekoľkoročnej práce v startupovej kultúre som tomu žial niekoľkonásobne bola svedkom (aj pri tom vlastnom).Mojou hlavnou motiváciou a cieľom sa stalo učiť startupy a malé organizácie (hlavne tie, zamerané na sociálny a environmentálny vplyv) o human-centered design-thinking procese, budovaní inovacii, princípoch Lean Startup methodology. Pomôžem vám vytvoriť user-centric kultúru vo vašej organizácii, dosiahnuť product-market fit, a vybudovať produkty, servisy a systémy tak aby dosiahli úspech u ľudí a stali sa široko využívané.Na riešenie zložitých výziev musíme začať kladením otázok.Pomôžem vám opýtať sa tých správnych.

S čím viem ako mentor pomôcť

inovačný manažment
inovačné modely
human/user centric design
ekologický produkt
product management
product strategy
product idea validation
product design
ux research
ux design
company culture
motivácia tímu

Viac o mne

Čo sa týka mojich skúseností, v súčasnosti pracujem ako lead strategic a product designer v celosvetovo distribuovanom startupe IOV Labs (Rastúci blockchain startup zameraní na finančnú inkluzivitu v rozvojových krajinách). Vytváram tu digitálne produkty, vediem dizajn a pomocou používateľského výskumu (UX research) pomáham budovať produktovú stratégiu. Ako z mála dizajnérov tak formujem nový web 3.0 vo vznikajúcej oblasti blockchainu. Popri práci pracujem na Product management certifikáte z University of Maryland a budujem svoj vlastný coaching busienss. Pred IOV Labs som viedla startup prinášajúci do módy nový model distribuovanej lokálnej produkcie. Vedením tohto startupu som nadobudol skúsenosti s celým cyklom vývoja produktov v rámci inovácií supply chain. Sama som podstúpila niekoľko-mesačný mentoring (v biznise, práve a technike! ktorý bol financovaný Slovak Business Agency a programom Startup Sea Sharks. Tento startup vyšiel z mojho magisterského projektu vytvorenom na Výskumnom inštitúte IAAC v Barcelone, kde som študovala magistra v 'Design for emergent futures'. Počas mojho bakalára v dizajne som pracovala v dvoch roznych startupoch ako asistentka CEO a výskumníčka.

Kľúčové slová o mne

inovátor
inovácie
design thinking
ux research
product development
product management
product idea validation
product design

Vzdelanie

Vysokoškolské
MDEF, Design for Emergent Futures
Insitute for Advanced Architecture of Catalonia, Barcelona
Experimentovanie v reálnom svete, sociálno-technický rozvoj, zameranie na vznikajúce technológie, špekulatívne budúcnosti, futurológiu a špekulatívny dizajn
2019 – 2020
BA, Design
University od Edinburgh, Edinburgh
2016 – 2019
Stredoškolské
Súkromná Stredná Škola Dizajnu
Bratislava
2013 – 2016

Preferencie

  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • neziskovú organizáciu
  • verejnú inštitúciu
  • startup
  • študentský projekt

  • dlhodobý mentoring

Ďalší mentori