>

Marieta Zbojovska

Marieta Zbojovska
Senior Associate, Public Sector Group @ Citibank
EDHEC Business School, Nice, France, Corporate Finance, 2018
Londyn, Veľká Británia a Severné Írsko

Prečo som na GROWNi

Giving back, passing it forward. Mentoring patrí medzi extrémne dôležité aspekty osobného aj kariérneho rastu. Začínala som ako "mentee" počas letnej stáže a mojich prvých pracovných rokov, teraz som hybrid, kde mentorujem stredoškolákov zo znevýhodnených podmienok a takisto mám profesionálnych mentorov v práci. Rada sa podelím o svoje skúsenosti so štúdium v zahraničí (Francúzsko, Amerika) a/alebo ohľadom mojej kariéry vo finančníctve/korporátnom bankovníctve v Londýne.

S čím viem ako mentor pomôcť

Sebarozvoj
Výber univerzity
Kariéra
verejné financie
sebadôvera
finančníctvo
bankovníctvo
self development

Viac o mne

V skatke: Moje skúseností so zahraničím začali počas tretieho ročníka na strednej škole, kde som dostala možnosť študovať na gymnáziu vo Francúzsku - ak si predstavuješ Francúzsko ako Emily in Paris, tak to bol presný opak. Po maturite na Slovensku a s francúzštinou vo vrecku, som vyštudovala Ekonómiu na bakalárovi, a Korporátne finančníctvo na Masteri. Cesta to bola dlhšia, a obsahovala tri roky na univerzite vo Francúzsku, rok v Amerike, rok mimo školy (gap year), kde som podstúpila dve stáže v Luxemburgu, a posledný rok na Business škole, naspäť vo Francúzsku. Odtiaľ som sa dostala na summer internship do banky v Londýne, na konci ktorého mi bola ponúknutá pracovná ponuka na dobu neurčitú, kde som doteraz.

Počas posledných piatich rokov podporujem verejný sektor vrámci EMEA (Europe, Middle East and Africa), a poskytujem bankové služby a produkty ministerstvám financií, centrálnym a národným bankám, štátnym spoločnostiam či svetovým rozvojovým inštitúciám. Na konte mám desiatky vytlačených verejných obligácii, makro-ekonomické kreditné analýzy ale takisto aj poradenstvo so štátnymi kreditnými ohodnoteniami od Top 3 ratingových agentúr.

Čo sa ale nedozvieš z môjho životopisu je, že rada behám, lyžujem, potápam sa, chodím na Barry's. Rada cestujem, čím autentickejšie, tým lepšie. Od minulého roku som samouk španielčiny - formálnu cez Duolingo, hovorovú cez Instagram, keď som tam už trávila nezdravé množstvo času, tak to aspoň nejako využiť vo prospech.

Ak si sa dočítal.a až do konca, ďakujem. Ak máš chuť sa porozprávať o štúdiu, živote, kariére alebo sebarozvoji, kľudne sa spojme.

Kľúčové slová o mne

banking
finance
skúsenosti zo zahraničia

Pracovné skúsenosti

Senior Associate, Public Sector Group @ Citibank
Londýn
2019 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Master of Science, Corporate Finance
EDHEC Business School, Nice, France
2017 – 2018
Stredoškolské
Gymnázium J. A. Raymana
Prešov
2008 – 2012

Preferencie

  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • učiteľa, riaditeľa školy
  • neziskovú organizáciu
  • verejnú inštitúciu
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring