>

Marek Štítny

Marek Štítny
Koordinátor práce s mládežou mesta Senica @ Mesto Senica
Slovenská poľnohospodárska univerzita, Nitra, Verejná správa a regionálny rozvoj, 2011
Senica, Trnavský kraj, Slovensko

Prečo som na GROWNi

Som už dlhé roky dobrovoľník a momentálne sa snažím svoje nadobudnuté zručnosti a vedomosti posúvať mladým ako koordinátor práce s mládežou aj ako koordinátor študentského parlamentu. Zároveň som predseda občianskeho združenia Senica 2.0. Takže prácu s mladými mám zvládnutú a chcem tieto svoje zručnosti posunúť iným. Takže by som vedel pomôcť s rozbehom študentského parlamentu alebo založením občianskeho združenia pre mladých. Taktiež viem poradiť s myšlienkou zorganizovať nejaké podujatie, ako začať, na čo nezabudnúť, keďže ako oz. organizujeme amatérske adrenalínové preteky Hecni, Eko deň, či rôzne diskusie. Ak ťa môj profil zaujal, neváhaj a napíš mi. Som ochotný prísť porozprávať, pripraviť si prezentáciu, či dlhodobo mentorovať

S čím viem ako mentor pomôcť

Odovzdávanie skúseností mladým
Práca s mládežou
Participácia na živote v meste
Príprava podujatia
Neformálne vzdelávanie
Založenie študentského parlamentu
Založenie občianskeho združenia
Písanie projektov
Mládežnícka politika

Viac o mne

Po skončení vysokej školy som začal pracovať na mestskom úrade v Senici, konkrétne v Europe Direct Senica ako manažér. Tam som sa bližšie dostal ku kontaktu s dobrovoľníctvom a mladými. Postupne som začal spolu s nimi organizovať podujatia pre mladých, ale nielen pre nich. Momentálne pracujem ako Koordinátor práce s mládežou v meste Senica aj ako Koordinátor Študentského parlamentu mesta Senica. V roku 2017 som založil občianske združenie Senica 2.0. Impulzom na založenie bolo, aby mladí mali viacej možností na využitie voľného času a získavanie nových zručností a vedomostí. Naše najväčšie podujatie sú amatérske adrenalínové preteky Hecni sa. Tento rok bol už 6. ročník. Okrem toho organizujeme workshopy, diskusie, robili sme podcasty. Zberáme odpadky, spoluorganizujeme Eko deň. V roku 2022 sme boli ocenení ako Dobrovoľnícka skupina v rámci národného ocenenie za dobrovoľníctvo - Srdce na dlani. Toto ocenenie sme dostali za aktivity a pomoc počas pandémie. Som aj Infobodka. Infobodka je kontaktné miesto, prostredníctvom ktorého sa iné občianske združenia či záujemcovia o neziskový a komunitný sektor z daného okresu Trnavského kraja môžu informovať o možnostiach, ako založiť vlastnú organizáciu, napísať projekt či požiadať o grant. 

www.senica20.sk -  facebook.com/senica20.sk - instagram.com/senica2.0

www.hecnisa.sk - instagram.com/hecni_sa

www.parlamentsenica.sk - facebook.com/studentskyparlamentsenica - instagram.com/studentskyparlament_se

Kľúčové slová o mne

túžba pomáhať
pracovníci s mládežou
mladí a mesto
príprava podujatia
mladí ľudia

Pracovné skúsenosti

Predseda @ Senica 2.0
Senica
Senica 2.0 je nezisková organizácia spájajúca dobrovoľníkov a mladých ľudí. Organizujeme podujatia ako Hecni sa - amatérske adrenalínové preteky, Deň objatia - Hug Day, športový deň v dennom stacionári Svetluška, zapájame sa do iniciatívy Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.
2017 - súčasnosť
Koordinátor Študentského parlamentu mesta Senica @ Mesto Senica
Senica
Od septembra 2022 som po kolegyni prebral vedenie Študentského parlamentu mesta Senica. Ten má v meste 20-ročnú tradíciu a spája zástupcov štyroch stredných škôl v meste.
2022 - súčasnosť
Koordinátor práce s mládežou mesta Senica @ Mesto Senica
Senica
Mládeži a podujatiam pre mládež sa venujem od roku 2013, keď som začal pracovať na mestskom úrade. Postupne sa počet podujatí pre mládež zvyšoval a tak sme v roku 2019 založili funkciu Koordinátor práce s mládežou v meste Senica.
2019 - súčasnosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
Ing., Verejná správa a regionálny rozvoj
Slovenská poľnohospodárska univerzita, Nitra
2006 – 2011

Doplnkové aktivity a úspechy

Srdce na dlani ako dobrovoľnícka skupina
Naši dobrovoľníci z oz. Senica 2.0 boli ocenení ako Dobrovoľnícka skupina za aktivity počas pandémie v roku 2021.
2022

Preferencie

  • stredoškoláka
  • neziskovú organizáciu
  • verejnú inštitúciu
  • študentský projekt

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem:

do 12 hodín


Ďalší mentori