Lucia Rehackova, PhD

Lucia Rehackova, PhD
Newcastle University, Newcastle upon Tyne, United Kingdom, Health Psychology, 2016

Prečo som na GROWNi

Ako výskumníčka s pomerne dlhodobým pôsobením v zahraničí by som rada prispela k rozvoju na Slovensku. GROWNi som objavila ako zaujímavú platformu nielen pre hľadanie príležitostí pre (spolu)prácu, ale aj pre networking.

S čím viem ako mentor pomôcť

výskum
sebarozvoj
štúdium v zahraničí
písanie akademických textov
práca s informáciami

Viac o mne

V pracovnom živote sa pohybujem v oblasti behaviorálnych vied a zdravotných politík. Väčšina môjho dotrajšieho pôsobenia bolo vo vytváraní, implementácii, a hodnotení behaviorálnych intervencií. Tieto boli napríklad intervencia na zlepšenie komunikácie pôrodných sestier s tehotnými ženami o rizikách nadváhy v tehotenstve, alebo animovaná digitálna intervencia, ktorá by pomohla ľuďom nakupovať udržateľnejšie a zdravšie potraviny v online supermarkete, a ďalšie.

Jedným z mojich väčších úspechov bolo kvalitatívne hodnotenie skúseností pacientov a zdravotníckeho personálu s teraz už svetoznámou klinickou štúdiou, ktorej sa podarilo dosiahnuť zvrátenie cukrovky typu 2 vo veľkom pomere pacientov pomocou nízkokalorickej diéty a behaviorálnej podpory.

Momentálne sa viac sústredím na pochopenie a zlepšenie zdravotníckeho systému a jeho integrácie so sociálnym systémom v Anglicku. Je pre mňa ako psychológa fascinujúce sa pohybovať v takej komplexite, akou je správanie ľudí a systémov, a najmä byť schopná priblížiť a oddialiť môj hľadáčik podľa toho, s akým levelom intervencie pracujem.

Čo mám na mojej práci asi najradšej je možnosť spolupracovať s množstvom ľudí z iných oblastí, viesť diskusie o problémoch z rôznych profesionálnych uhľov pohľadov, a spolu hľadať riešenia. Je to pre mňa neustály zdroj motivácie učiť sa nové veci, a zároveň počúvať, zdieľať, a zlepšovať svoje komunikačné zručnosti.

Vo voľnom čase hrávam plážový volejbal. Inak som veľký nadšenec prírody, a pomerne veľa svojho času trávim robením kompostu v komunitnej záhrade. Mojou tichou ambíciou je vytvoriť projekty, v ktorých by som mohla použiť behaviorálne vedy na zlepšenie udržateľnosti zdrojov pre zdravie ľudí a prírody.

V budúcnosti by som sa rada buď vrátila na Slovensko, alebo na diaľku spolupracovala s inštitúciami, ktoré by vedeli využiť moje skúsenosti.

Kľúčové slová o mne

behaviorálne vedy
verejné zdravotníctvo
výskum
psychológia
Nápaditosť

Vzdelanie

Vysokoškolské
PhD, Health Psychology
Newcastle University, Newcastle upon Tyne, United Kingdom
2011 – 2016
MSc., Health Psychology
Leiden University, Leiden, Netherlands
2009 – 2011
BSc., Organizačná a pracovná psychológia
Univerzita Komenského, Bratisava
2006 – 2009

Preferencie

 • stredoškoláka
 • vysokoškoláka
 • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
 • profesionála
 • učiteľa, riaditeľa školy
 • neziskovú organizáciu
 • verejnú inštitúciu
 • startup
 • študentský projekt

 • jednorazová konzultácia
 • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem

do 7 dní