Lenka Michálková

Lenka Michálková

Konzultant @ Umelecký projekt Home and Hinterland- Aberystwyth Arts Centre
Aberystwyth University, Aberystwyth, United Kingdom, Psychology and Education
Aberystwyth, Veľká Británia a Severné Írsko

Prečo som na GROWNi

Chcem zmysluplne využiť čas počas liečby onkologického ochorenia

Hľadám:

  • Online prácu na čiastočný úväzok a/alebo dobrovoľníctvo na pár hodín do týždňa

  • V oblasti vzdelávania a/alebo duševného zdravia/ psychológie

  • Prácu na projektoch, rozvoji, výskume, tvorbe workshopov, organizácii eventov na diaľku

  • Mentee stredoškoláka/stredoškoláčku, ktorým by som mohla pomôcť zorientovať sa s prechodom na vysokú školu

S čím viem ako mentor pomôcť

štúdium v zahraničí
výber univerzity
validácia nápadu
sebapoznávanie
zefektívnenie učenia
podpora pri dosahovaní cieľov

Viac o mne

Môj príbeh začína v roku 2018 dobrovoľníckou výpomocou na Letnej škole Teach for Slovakia. Tu som sa stretla s realitou slovenského školského systému a socio-ekonomickej situácie. A hlavne som prvý krát stretla ľudí, ktorí pozitívnu zmenu tejto situácie aktívne nie len robia, ale aj ďalej iniciujú. Po tejto inšpiratívnej skúsenosti som založila Ultimate Frisbee krúžok pre žiakov druhého stupňa základnej školy na ZŠ Rastislavovej ul. v Prievidzi. Taktiež som sa podieľala na organizácii Ultimate Frisbee turnajov a školení pre učiteľov. O rok neskôr som sa vydala hľadať ako sa môžu veci robiť aj inak na Aberystwyth University v Spojenom Kráľovstve na štúdium BSc Psychology and Education. Do tohto času som úspešne ukončila prvé tri semestre štúdia.

Ak je niekde v okolí príležitosť zlepšovať fyzické a duševné zdravie ľudí, či pomáhať s osobnostným/komunitným rozvojom, môžete rátať s tým, že ma tam nájdete. V prvom ročníku univerzity som bola v centre iniciácie založenia Aberystwyth Slovak & Czech Society a atívne prispievala k jej chodu najbližšie dva roky. Vďaka tomuto projektu sme spojili našincov v zahraniči, čo sa ukázala ako veľmi užitočná podpora hlavne v čase začiatkov pandémie a pre novo-prichádzajúcich slovenských a českých študentov. Nie vždy je však iba dobre, a ku koncu druhého ročníka som sa rozhodla štúdium dočasne prerušiť aby som uprednostnila svoje psychické zdravie a následne mi bola v januáry 2022 diagnostikovaná rakovina lymfatického systému. Na GROWNi hľadám zmysluplnú online part-time prácu, alebo dobrovoľníctvo na pár hodín do týždňa. V mojej situácii môže byť náročné dlho sa sústrediť alebo mať veľa energie. Ja však dúfam a verím, že aj z postele sa dajú robiť pozitívne zmeny pre Slovensko. 

Kľúčové slová o mne

Aberystwyth University
proaktivita
charakternosť
kreativita
zodpovednosť
rozvoj
inovácie
Psychológia
Vzdelávanie
anglický jazyk
práca na projektoch
komunitný rozvoj
tímová spolupráca
základy výskumu v oblasti psychology a education
ruský jazyk B1/B2
šport
leadership
chuť pomáhať

Pracovné skúsenosti

Kapitánka, Coach, Rozvoj klubu (dobrovoľníctvo) @ Aberystwyth University Ultimate Frisbee Club - Mwnci See
Aberystwyth
V akademickom roku 2019/20 bol klub ťažko zasiahnutý pandémiou a v Septembri 2021 som zostala v klube sama, spolu s £1000 dlhom z minulých rokov. Rozhodla som sa, že aj napriek tomu klub obnovím. Za jeden semester sme vďaka mojej iniciatíve vybudovali členskú základňu na 10 stálych členov, z čoho piati sa aktívne zapájajú do vedenia klubu, a vyrovnali sme spomínaný dlh. Podarilo sa mi skontaktovať a spojiť aj absolventov našeho klubu, ktorí s nami zdieľajú svoje skúsenosti a prebrali zodpovednosť organizácie oslavy 25. výročia klubu. Donedávna som zodpovedala aj za trénovanie a vedenie klubu po hernej stránke, kde využívam svoje osobné skúsenosti zo Slovenskej Reprezentácie, rôzne online zdroje a podporu skúsených coachov a hráčov na diaľku. Mám aj mentorku vrámci programu UK Ultimate Asociácie Women Leaders in Sport, ktorá mi pomáha udržať nad situáciou nadhľad a zdieľa svoje skúsenosti s managementom a vedením mužského klubu ako kapitánka. Neustále hľadám riešenia pre dlhodobú udržateľnosť klubu. Definícia môjho úspechu je vybudovať systém, ktorý bude prosperovať aj bez mojej pomoci. Ešte máme dlhú cestu pred sebou, moja práca však prináša prvé ovocie. Za 3 mesiace som členom, ktorí sa angažujú vo vedení klubu odovzdala dostatok znalostí a zručností, aby zvládli vedenie klubu aj bez mojej osobnej prítomnosti. Ja zosávam vypomáhať na diaľku s externou komunikáciou, spájaním záujmov absolventskej komunity s klubovými záujmami a taktiež so sociálnymi médiami. Náš januárový fundraising si môžete pozrieť tu: https://www.gofundme.com/f/aber-ultimate-25th-anniversary
2021 - súčasnosť
Konzultant @ Umelecký projekt Home and Hinterland- Aberystwyth Arts Centre
Aberystwyth
Home and Hinterland je umelecký projekt spájajúci umelcov a univerzity vo Walese so zameraním na prežívanie ľudí počas pandémie. Moja časť projektu má názov Proper Goodbye a venuje sa prežívaniu študentskej komunity pod vedením režiséra Jesseho Britona. Cieľom je vytvoriť divadeľnú hru, ktorej hlavnou súčasťou sú jej diváci a pomocou rôznych aktivít dať ľuďom možnosť rozlúčiť sa s ľuďmi a aspektami života s ktorými sa nemali možnosť plne rozlúčiť počas pandémie. Mojou úlohou pri tvorbe tohoto projektu je skúmať rituály, ktorými sa rôzne komunity vyrovnávajú so stratou, zastupovať prežívanie študentov, konzultovať s režisérom nápady a podávať konštruktívnu spätnú väzbu.
2021 - súčasnosť
Prezident (dobrovoľníctvo) @ Slovak & Czech Society
Aberystwyth
Som jedna zo zakladajúcich členov tejto Society. Ako Prezident som mala manažérsku a reprezentatívnu funkciu. Zodpovedala som za celkové vedenie organizácie, vedenie stretnutia vedenia organizácie (committee), bola som oficiálny kontaktný bod a dohliadala som nad wellbeingom a bezpečnosťou našich členov.
2019 - 2021
Trainee Finančý Poradca @ PARTNERS GROUP SK s.r.o.
Prievidza/online
V tejto pozícii som bola zodpovedná pod dozorom služobne skúsenejšieho kolegu za finančné poradenstvo pre vlastnú klientelu. Súčasťou tejto práce bolo kontinuálne vzdelávanie v oblasti financií a príslušnej legislatívy, tvorba, prezentácia a predaj finančných plánov na mieru, rozširovanie klientskej databázy, komunikácia s klientmi osobne, cez telefón, email aj cez video hovory, práca v tíme, vysoký level zodpovednosti a risk assessmentu. Dala som si záležať aby som mojim klientom vo financiách nie len pomohla, ale aby im aj rozumeli. Dovolím si tvrdiť, že som dostala mnoho pozitývnej spätnej väzby za "trpezlivú", "príjemnú" a "zrozumiteľnú" komunikáciu. Ukončenie práce pre zdravotné ťažkosti.
2020 - 2021
Asistent predaja a príprava rýchleho občerstvenia @ SPAR (UK)
Aberystwyth
Zodpovednosť za manažment a prípravu rýchleho občerstvenia v súlade s denným menu. Práca za pokladňou, výpomoc pri vykladaní tovaru do poličiek, práca samostatne a v tíme, komunikácia so zákazníkmi, zabezpečenie čistoty obchodu. Čiastočný úväzok popri štúdiu.
2019 - 2020
Tréner Ultimate Frisbee pre žiakov druhého stupňa ZŠ @ ZŠ Rastislavova ulica 416/4
Prievidza
Založila a viedla som krúžok pre žiakov druhého stupňa ZŠ. Bol jeden z prvých na Slovensku pre túto vekovú kategóriu, a teda som pre túto činnosť vytvárala vlastné učebné osnovy na jeden školský rok. Veľa inšpirácie a skúseností som čerpala z Letnej školy Teach for Slovakia (2018). Nastavili sme si so žiakmi jasné Pravidlá a Následky a sledovali sme si pokrok počas celého školského roku. Vrámci tréningov sme budovali zodpovednosť, férovosť, asertívnu komunikáciu a growth mindset. Taktiež som absolvovala tréning bezpečnosti, úzko polupracovala so zástupcom školy a komunikovala s rodičmi.
2018 - 2019
Tréner Ultimate Frisbee (dobrovoľníctvo) @ Letná škola Teach for Slovakia
Bratislava
Počas dvoch týždňov som spolu so známym viedla krúžok Ultimate Frisbee pre deti vo veku od 6 do 15 rokov z rôznych sociálno-ekonomických prostredí. Toto dobrovoľníctvo zahŕňalo školenie pracovnej kultúry Teach for Slovakia a kultúry Letnej školy. Vrámci týchto školení sme nastavili vlastné ciele, vytvorili pre krúžok Pravidlá a Následky, ktoré boli v súlade s pravidlami Letnej školy, Tracker Úspechu pre deti a učebné osnovy. Taktiež sme celý čas úzko spolupracovali s riaditeľkou Letnej školy.
2018 - 2018

Vzdelanie

Vysokoškolské
Bachelor of Sciences, Psychology and Education
Aberystwyth University, Aberystwyth, United Kingdom
Spojené odbory s rovnocenným počtom kreditov a British Psychology Society akreditáciou. Absolvované predmety z časti Psychológie: necelé 4 semestre kvalitatívnych a kvantitatívnych výskumných metód vrátane práce so štatistickým programom SPSS a MS Excel a základy kognitívnej, sociálnej a individuálnej psychológie. Absolvované predmety z časti Vzdelávanie: základy detskej vývojovej psychológie a psychológie procesov učenia, "The Learner and the Learning Environment", "Policies and Issues in Education", "Curriculum Development". Viac informácií o odbore môžete nájsť na tomto linku https://courses.aber.ac.uk/undergraduate/psychology-education/
2019 – súčasnosť
Stredoškolské
Gymnázium V.B. Nedožerského
Prievidza
Výučba zameraná na prírodovendé predmety. Maturitná skúška: Slovenský jazyk 1, Anglický jazyk 1, Matematika 2, Fyzika 1
2015 – 2019

Doplnkové aktivity a úspechy

Online Intermediate Graphic Design Course @ Shaw Academy
Grafický dizajn ma vždy zaujímal a tak som na začiatku pandémie absolvovala dva zo štyroch modulov intermediate kurzu grafického dizajnu. Získala som náhľad do grafického dizajnu a práce s Adobe Photoshop, InDesign a Illustrator. Vďaka tomuto vzdelávaniu, skúsenosti s vedením sociálnych médií domáceho a univerzitného klubu (cca 4 roky) a absolvovaní výtvarného odboru v ZUŠ by som vedela ponúknuť rozbiehanie sociálnych médií pre začínajúce iniciatívy.
2020
Účasť na Juniorských Majstrovstvách Európy v Ultimate Frisbee
V rokoch 2016-2018 (vrátane) som bola súčasťou Slovenskej Juniorskej a neskôr aj Seniorskej Ženskej Reprezentácie v Ultimate Frisbee. Naučila som sa, aké to je siahnúť na úplné dno, zvládať výhru aj prehru, denne posúvať svoje hranice, manažovať intenzívny tréning popri škole, veľkej samostatnosti a tímovej spolupráci. Počas týchto rokov som hrala Ultimate v šiestich krajinách Európy, vrátane Juniorských Majstrovstiev Európy v Holandskom Veenendaale v roku 2017 a Windmillu (2018), najväčšieho pravidelného turnaja v Európe. Taktiež si myslím, že som sa hraním Ultimatu naučila udržať si chladnú hlavu za každých okolností. Ultimate je intenzívny bezkontaktný kolektívny šport bez rozhodcov, kde za dodržiavanie pravidiel a riešenie konfliktov zodpovedajú samotní hráči. Férovosť, asertívna komunikácia, vzájomný rešpekt, zodpovednosť za svoje konanie a znalosť pravidiel sú hlavné hodnoty tohoto športu a jeho komunity.
2017
Fyzikálna Olympiáda kat. C
3. miesto v Trenčianskom kraji
2017
Absolvovanie druhého stupňa Hudobného odboru - Flauta
ZUŠ Ľ. Stančeka v Prievidzi. Dĺžka štúdia 8 rokov
2015
Absolvovanie Výtvarného odboru
ZUŠ Ľ. Stančeka v Prievidzi. Dĺžka štúdia 7 rokov
2015

Preferencie

  • stredoškoláka

  • jednorazová konzultácia
  • dlhodobý mentoring
Ako rýchlo reagujem

do 14 dní